Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Szkoła Podstawowa 4-8

Warsztaty językowe

 • PDFDrukujEmail

25 września odbyło się drugie spotkanie z cyklu warsztatów językowych z udziałem wolontariuszek Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Tym razem gościliśmy dwie panie z Czech- Marcelę i Veronikę. Zorganizowane zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas starszych, tj. klas 7 i 8. W trakcie warsztatów uczniowie mieli niepowtarzalną możliwość zapoznania się z tak pokrewnym dla nas językiem- czeskim. Uczestnicy warsztatów podzieleni zostali na grupy, w których zmagali się z różnorodnymi zdaniami. Ćwiczenia leksykalne, które miały ukazać podobieństwa w obu językach okazały się prawdziwą zabawą! Ponadto, jedna z klas stworzyła portrety stereotypowych mieszkańców Czech, o których chętnie dyskutowali w języku angielskim. Czas warsztatów upłynął w sprzyjającej uczeniu się atmosferze, a uczniowie mieli możliwość dowiedzenia się wielu ciekawostek na temat naszych sąsiadów.
Marta Siekierkowska.

Godzina wychowawcza na międzynarodową nutę

 • PDFDrukujEmail

Dnia 16 września na lekcji wychowawczej gościliśmy Panie Veronikę i Marcelę z Czech, które odbywają staż we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Opowiedziały nam o różnych ciekawostkach i różnicach między naszymi krajami. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że Czechy są około cztery razy mniejsze od Polski pod względem powierzchni i ludności. Rozmawialiśmy o różnych sławnych odkrywcach i odkryciach dotyczących: grup krwi, soczewek, płyt winylowych, piorunochronów. Większość z nas nie wiedziała, że te rzeczy zostały wymyślone właśnie przez Czechów. Mimo wielu różnic między Polakami a Czechami warto podkreślić, że łączy nas miłość do zwierząt oraz turystyka. Lekcja była bardzo interesująca i pouczająca. Dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy, a - rozmawiając z Paniami w języku angielskim - mieliśmy możliwość sprawdzenia naszych umiejętności. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję częściej brać udział w takich spotkaniach.

Emilia Wiśniewska, klasa VIIIc


Kinowe hity w Osiu

 • PDFDrukujEmail
W piątkowe przedpołudnie 20 września br. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu film  pt. Był sobie pies 2 w reż.Gaila Mancuso. Było to możliwe dzięki Kinu Objazdowemu Ferment, które regularnie odwiedza naszą miejscowość z atrakcyjnymi propozycjami, odpowiadającymi potrzebom lokalnej społeczności.
Beata Recka

Czas wycieczek

 • PDFDrukujEmail

Ostatnie dni w szkole uczniowie klasy V a  wraz z wychowawczynią spędzili na pieszej wycieczce rekreacyjno-turystycznej do Grzybka (17 czerwca br.), poznając uroki swojej „małej Ojczyzny”. Następnego dnia, wraz z opiekunami  oraz kolegami z klasy Vb oraz VIIa, udali się do Malborka,aby poznać tajniki historii  tej monumentalnej twierdzy. W drugiej części dnia młodzi turyści  zawitali do  Rodzinnego  Parku Rozrywki „Nowa Holandia” w Elblągu. Wycieczka zorganizowana pod  hasłem: „Coś dla ciała, coś dla ducha” wprowadziła wszystkich uczestników w wakacyjny nastrój i zachęciła do aktywnego spędzania czasu poza szkołą.
                                                                                                                                                                                                                                 Organizator wycieczek-Beata Recka


BIWAK W GRZYBKU

 • PDFDrukujEmail

W dniach 17-18. 06. 2019r. uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami p. Joanną Kowalonek,  p. Anną Kowalonek oraz p. Elżbietą Kurek udali się pieszo na biwak do Grzybka. Czekały tam na nich różne atrakcje w samym Ośrodku ( place zabaw, boisko do piłki nożnej, stół do tenisa, siłownia, piłkarzyki ) a także na wodzie. Pierwszego dnia dzieci miały okazję popływać na rowerach wodnych i  motorówką a także popluskać się w wodzie. Wieczorem natomiast udały się na podchody, gdzie czekały ich  różne zadania.  Następnego dnia odbyła  sięwycieczka do Tlenia, gdzie kolejną  atrakcją był rejs tramwajem wodnym dookoła  wyspy Madera oraz zajęcia zorganizowane przez przedstawicieli Nadleśnictwa w Osiu. Pobyt w Tleniu zakończył się obiadem i pysznymi lodami, na które klasa oszczędzała przez cały rok szkolny. Wieczorem odbyło się rodzinne ognisko  i konkurencje dzieci kontra rodzice, w których zwyciężyły dzieci. Po zakończonym posiłku zmęczone, ale szczęśliwe dzieci bezpiecznie z rodzicami wróciły do domu.  Dziękuję za pomoc rodzicom i opiekunom p. Ani i p. Eli oraz życzę udanych wakacji!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kierownik wycieczki – Joanna Kowalonek                                                              


KOLEJNY SUKCES MARCINA

 • PDFDrukujEmail

7 czerwca 2019r.  dwoje reprezentantów klas 3 gimnazjum oraz jeden klas 8 wzięło udział w konkursie matematycznym zorganizowanym przez II LO w Świeciu. Marcinowi Zielińskiemu z klasy 8b udało się zająć pierwsze miejsce wśród uczniów klas ósmych. Życzymy mu jak najwięcej sukcesów matematycznych !

Joanna Kowalonek


YOU ARE THE BEST AT ENGLISH

 • PDFDrukujEmail

Dnia 16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Osiu odbyła się II edycja konkursu ‘You are the best at English’. Główny celem konkursu było wyłonienie najlepszych osób posługujących się językiem angielskim w piśmie. W konkursie wzięło udział 35 uczniów – reprezentantów każdej z klas. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu leksykalno–gramatycznego, za który można było otrzymać maksymalnie 50 punktów.

Więcej

W pokoju zagadek

 • PDFDrukujEmail

W ramach przeprowadzanej innowacji ,,Na Stulecie Odzyskania Niepodległości-ocalić od zapomnienia” 3 czerwca uczniowie klas IV i V zmierzyli się z pokojem zagadek, czyli Escape Roomem. Celem tej gry było zainteresowanie uczniów lokalną historią oraz kształtowanie pracy w grupie. Dwuosobowe drużyny miały za zadanie odnaleźć pięć fragmentów legendy o powstaniu Osia i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Zadanie nie było jednak takie łatwe! Fragmenty były ukryte w różnych miejscach w sali, a żeby je odszukać, trzeba było m.in. rozwiązać zagadkę matematyczną, przeszukać gazety, znać treść lektury, a nawet liczyć kwiatki na wiankach. Liczyła się spostrzegawczość, współpraca i spryt. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Więcej

Najlepszy szkolny matematyk już znany

 • PDFDrukujEmail

24 uczniów  klas III Gimnazjum oraz VII i VIII Szkoły Podstawowej wzięło udział  w konkursie „O Tytuł Najlepszego Matematyka”.

Więcej

Praga-magiczne miasto

 • PDFDrukujEmail

W dniach 29-31 maja 2019 roku uczniowie szkoły w Osiu przebywali w Czechach, na wycieczce. Po przekroczeniu granicy zwiedzili Skalne Miasto. Piękne formacje skalne zachwycały nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Nastepnego dnia, zaraz po śniadaniu wyjechali do Pragi. Na początku- na Hradczany. Zwiedzili katedrę św. Wita, gdzie znajduje się grób Jana Nepomucena. Następnie spacerowali po Złotej Uliczce. Kolejnym zabytkiem na liście był Most Karola. Na Jozefowie, dzielnicy żydowskiej podziwiali piekną Synagogę. Zobaczyli też ratusz staromiejski oraz bramę prochową. Zwiedzili też Plac Wacława. Ostatniego dnia wybrali się Dolmitowych Jaskiń Bożkowskich, gdzie znajduje się największe w Czechach jeziorko podziemne. Już po przekroczeniu granicy, odwiedzili Zamek Książ. Po zwiedzaniu, w autobusie odbył się konkurs wiedzy, ktory nie sprawił uczestnikom większych kłopotów. Cali i zdrowi, pełni nesamowitych wrażeń, wszyscy wrócili do domów.
Antonina Bocian

Wycieczka do „8 Batalionu Walki Radioelektronicznej” w Grudziądzu

 • PDFDrukujEmail

                  24 maja 2019 r. uczniowie klas 4a i 4b wraz z opiekunami p. Joanną Kowalonek, p. Agnieszką Majką  i p. Joanną Rajnik wzięli udział w dniach otwartych koszar wojskowych.Dzieci miały okazje  zapoznać się ze sprzętem, będącym na wyposażeniu batalionu, obejrzeć różne interesujące wojskowe pojazdy nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz, założyć kaski, kamizelki i maski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie  z karabinu. Wizytę w koszarach umiliła pyszna, wojskowa grochówka. Przyszli adepci wojska wrócili w znakomitych humorach do szkoły.

Joanna Kowalonek

Kangur matematyczny 2019 - Najlepsi Matematycy są już znani!

 • PDFDrukujEmail

21 marca 2019 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej i Oddziałów Gimnazjalnych w Osiu wzięli udział  w  konkursie „Kangur Matematyczny”. Poznajmy najlepszych matematyków!

Więcej

,,Świat słowem malowany"

 • PDFDrukujEmail

22.05.2019r. odbyła się w Świeciu kolejna edycja konkursu recytatorskiego pt. ,,Słowotok". Wzięło w niej udział 56. uczestników. Naszą szkołę w kategorii klas IV- VI i VII- VIII reprezentowało pięć dziewczyn. Zwycięstwo odniosła Magdalena z kl. VIII A - zajęła I miejsce. Recytując utwór B. Ferrero ,,Tata pod łóżkiem", skłoniła słuchaczy do refleksji. Widać było po twarzach jury i uczestników konkursu, że zaprezentowany przez nią tekst, zrobił na nich ogromne wrażenie. Cieszymy się ze zwycięstwa Magdy. Życzymy dalszych sukcesów, a jej Rodzicom gratulujemy wspaniałej córki.
Małgorzata Lisewska

Zwycięzcy konkursu matematycznego organizowanego przez LO w Świeciu już znani!

 • PDFDrukujEmail

            Dnia  5 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 8 SP i 3 GIM naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącym im. Floriana Ceynowy w Świeciu.Mieli oni do rozwiązania 10 zadań otwartych dostosowanych do ich poziomu nauczania. Do konkursu przystąpiło około 120 osób z różnych szkół.
Dwojgu naszym uczniom udało się zająć miejsca w czołówce:

II miejsce zdobył Jan Bocian z klasy III C
III miejsce zdobył Marcin Zieliński z klasy VIII B

Każdy z laureatów otrzymał piękną nagrodę książkową.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Kowalonek

 

 

Wycieczka do Elektrowni Wodnej w Żurze

 • PDFDrukujEmail

9 maja 2019 r. uczniowie z klas siódmych wraz z opiekunami p. Kamilą Śpica -Głowacką i p. Joanną Rajnik zwiedzili Elektrownię Wodną w Żurze. Przewodnik p. Janusz Kuzimski opowiadał o historii, budowie oraz zasadach działania elektrowni. Wycieczka to jedna  z form realizowanej  innowacji pedagogicznej „Na Stulecie Odzyskania Niepodległości-ocalić od zapomnienia”.

JR


Konkurs recytatorski ,,SłowoTok"

 • PDFDrukujEmail

25 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się I etap konkursu recytatorskiego pod nową nazwą: ,,SłowoTok". W kategorii IV-VI, I miejsce zdobyła Bianka Babińska, II Małgorzata Kawecka, III Marta Bogun.W kategorii klas VII-VIII, I miejsce zajęła Magdalena Bocian, II Julia Arczyńska, III Monika Pawlik. W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyła Agata Lipkowska, II Aleksandra Kośmider, III Wiktoria Dąbrowska. Wszystkie laureatki pojadą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie tego konkursu. Gratulujemy!
MWB

XXIX odsłona konkursu Bory Tucholskie w oczach dziecka

 • PDFDrukujEmail

XXIX edycja konkursu plastycznego ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka" już za nami. 26 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom. Pośród nich znaleźli się: Antonina Sprada, Oskar Konieczka, Oliwier Kwiatkowski, Wojciech Chmarzyński, Zofia Chudecka, Marta Szwarc, Fabian Stosik, Karolina Durajewska, Aniela Bettka, Filip Sokołowski. W Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu można podziwiać wystawę prac wszystkich uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy.
MWB

Zapobiegamy pożarom - sukces Klaudiusza

 • PDFDrukujEmail

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że praca Kaudiusza Kwaśnieskiego w ogólnopolskim  konkursie plstycznym ,,Zapobiegamy pożarom" pomyślnie przeszła eliminacje powiatowe, również wojewódzkie i zdobyła wyróżnienie na najwyższym ogólnopolskim etapie tego konkursu. Gratulujemy ogromnego sukcesu naszemu uczniowi klasy III gimnazjum.
MWB

Zapobiegamy pożarom-etap międzyszkolny

 • PDFDrukujEmail

Za nami I międzyszkolny etap konkursu plastycznego ,,Zapobiegajmy pożarom". Jury w składzie: Mirosław Nagórski, Bożena Głąb-Hebda, Joanna Rajnik, dokonało oceny prac i wyłoniło reprezentantów w dalszym, powiatowym etapie w/w konkursu. Oto nagrodzeni uczniowie: KATEGORIA szkoła podstawowa klasy IV-VI, I miejsce: Paulina Orlikowska, II miejsce: Oliwia Nagórska i Kornelia Deinowska, wyróżnienia w tej kategorii zdobyli: Mateusz Herman i Adam Solecki. KATEGORIA klasy VII-VIII i oddziały gimnazjalne: I miejsce: Klaudiusz Kwaśniewski, II miejsce:  Anna Deinowska,  III miejsce: Karolina Durajewska, wyróżnienie w tej kategorii zdobyli: Karol Michałowski i Martyna Święcicka.
MWB

Kiermasz wielkanocny

 • PDFDrukujEmail

Dnia 02 kwietnia  za sprawą świątecznego kiermaszu wielkanocnego, na szkolnym korytarzu zapanowała atmosfera Świąt Wielkanocnych. Uczniowie samorządu uczniowskiego sprzedawali ozdoby i dekoracje świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
MWB

FESTIWAL TALENTÓW

 • PDFDrukujEmail

,,Każdy jakiś talent ma,
masz go Ty, mam go ja".
25 marca 2019 r. odbyła się II edycja ,,Festiwalu talentów". Na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu zaprezentowali się piosenkarze, pianiści, tancerze, gimnastycy, literaci, w sumie 42 osoby. Odkrywanie talentów to fascynująca przygoda i wspaniała zabawa. Prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent - trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować... Nad całością imprezy czuwały Panie Katarzyna Bruniewska i Joanna Kowalonek.
MWB

Kangur matematyczny 2019

 • PDFDrukujEmail

                Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Oddziałów Gimnazjalnych w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się w naszej szkole 21 marca 2019 r. W konkursie wzięło udział 76 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie testu mieli 75 minut. Każdy z uczniów otrzymał układankę przestrzenną w  postaci kuli - breloczka. Wyróżnionych poznamy za około 2 miesiące.

 Czekamy na wyniki i liczymy na kolejne sukcesy! Trzymamy kciuki !


Koordynator konkursu Joanna Kowalonek

Giełda szkół

 • PDFDrukujEmail

W dniu 14.03.2019 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej wzięli udział w giełdzie szkół w Świeciu. Wydarzenie każdego roku przyciąga setki młodych mieszkańców regionu, szukających pomysłu na swoją edukacyjną karierę. Wybór szkoły, w której murach młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed ostatecznym wyborem dobrze poznać ofertę edukacyjną różnych szkół, porozmawiać z jej absolwentami i kadrą. Takie spotkania często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Giełda Szkół i Uczelni to edukacyjny rarytas, który pomaga młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. W trakcie spotkań na stoiskach, prezentacji, konferencji oraz warsztatów  można było poznać bogatą ofertę szkół z regionu i nie tylko.
MWB

Pierwsza pomoc i AED

 • PDFDrukujEmail

W dniach 27-28 luty 2019 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie pracowników  z pierwszej pomocy z zakresu resuscytacji dzieci i dorosłych, wykorzystania defibrylatora AED oraz postępowania z poszkodowanym urazowym. Szkolenie prowadził Pan Maciej Romaniuk - wykwalifikowany ratownik medyczny.
MWB

„MISTRZ RACHUNKU” w klasach IV – VI JEST JUŻ ZNANY!

 • PDFDrukujEmail

„MISTRZ RACHUNKU” w klasach IV – VI JEST JUŻ ZNANY!

 

II edycja Konkursu Matematycznego „Mistrz Rachunku” odbyła się w dnia

31.01.2019r.  dla klas IV SP, 1.02.2019r.     dla klas V i VI SP.

W konkursie wzięło udział łącznie 40 uczniów. Zadaniem uczestników było rozwiązania  z zestawu stu sześciu krótkich zadań rachunkowych jak największej ich ilości w czasie 30 minut. Zadania dostosowane były do każdej grupy wiekowej. Łącznie można było uzyskać 106 punktów.


 

Więcej

Stypendia rozdane!

 • PDFDrukujEmail

Dnia 12 lutego odbył się w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego najlepsi uczniowie odebrali, z rąk Wójta Gminy Osie, stypendia za wyniki w nauce oraz sukcesy sportowe. W tym półroczu nagrody pieniężne przyznano 18 uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach nauki.
MWB

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś350
Wczoraj374
Wizyt w tygodniu1155
W tym miesiącu1155
Razem779791

Jest 39 użytkowników online

Homestart