Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Osiągnięcia

Konkurs przyrodniczy „Z ekologią na ty”

 • PDFDrukujEmail

W dniach od 1.04.2019 roku do 31.05.2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Osiu odbył się konkurs ekologiczny „Z ekologią na ty”, który był częścią szkolnych obchodów Dnia Ziemi 2019. Konkurs był przeznaczony dla  uczniów z klas 1 – 3 i był zorganizowany we  współpracy z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym. Za jego przeprowadzenie odpowiedzialni byli nauczyciele klas 1 – 3: K. Lejk, A. Kowalonek, D. Karwasz – Babińska, A. Chmara, L. Cyrczak  oraz wicedyrektor B. Głąb – Hebda. Konkurs miał formę międzyklasowego turnieju wiedzy na tematy związane z szeroko pojętą ochroną środowiska i przyrody.

Więcej

Picture Dictionary

 • PDFDrukujEmail

Na początku grudnia w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego, w którym udział wzięły klasy I-III SP. Polegał on na wizualnym przedstawieniu wybranych przez klasy słów w języku angielskim. Rozgrywki toczyły się międzyklasowo, a uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością oraz oryginalnością. Prace były niezwykle barwne i twórcze ! Jury w składzie: M. Siekierkowska, G. Kruszewska oraz K. Bruniewska- Gierczak miało nie lada wyzwanie aby wyłonić zwycięską klasę. Po obradach postanowiono ogłosić klasę 2b jako zwycięzców konkursu, a pozostałym klasom wręczyć podziękowania za udział w nim. Na uczestników konkursu oprócz dyplomów i podziękowań czekały słodkie upominki, które zostały wręczone przez panią Wicedyrektor podczas szkolnego apelu. Dziękując wszystkim uczestnikom za udział zachęcamy do zaangażowania w kolejnych konkursach językowych !
MS

Konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierzątko leśne”

 • PDFDrukujEmail

8 listopada 2017r., w oddziałach „0”, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: ” Moje ulubione zwierzątko leśne” organizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy w Osiu.

Wszystkie dzieci zostały docenione za trud włożony w wykonanie prac i otrzymały piękne nagrody książkowe, co spotkało się z dużym zadowoleniem i radością ze strony wychowanków.

Ozdoby na Boże Narodzenie

 • PDFDrukujEmail

„Jeszcze w lesie szumią świerki kołysanki swoje…

A ja już mam kłopot wielki, czym drzewko przystroję…”

(„Zanim przyjdzie Gwiazda” – Barbara Lewandowska)

 

Jak co roku w naszej szkole przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. W miesiącu grudniu z radością kl. 0-3 zabrały się za przygotowanie choinkowych ozdób. Część wykonanych najpiękniejszych świecidełek wzięło udział w konkursie „Ozdoby na Boże Narodzenie”.

Więcej

 • PDFDrukujEmail
Na apelu w dzisiejszym dniu zostay podsumowane konkursy, w ktrych uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Pani E. Sosnowicz wrczya nagrody za udzia  i uzyskanie wysokiego miejsca w Midzynarodowym Konkursie - Matematyczny Kangur, nastpnie wrczya nagrody zawodnikom Sztafety . Pani A. Bagiska nagrodzia wyrniajcych si w Konkursie czytelniczym "Moja lektura" oraz uczniw najwicej wypoyczajcych ksiki.

 • PDFDrukujEmail
 
    Uczniowieklas 0-3 w dniu dzisiejszym mieli niecodziennych goci. Odwiedzili nas pan Tomasz Karpiski pracownik Stray Miejskiej w wieciu i pani Anna Mokwa - trener psw wraz ze swoim podopiecznym Majorem. Bohater spotkania to wye, ktrego pani Anna zaadoptowaa ze schroniska. By bardzo zalknionym i skrzywdzonym psem. Dzisiaj po tych trudnych przeyciach u Majora nie ma ladu. Jest bardzo przyjaznym psem.

Więcej

Wizyta w OSP

 • PDFDrukujEmail

21.05.2014r. nasi najmodsi uczniowie, a mianowicie dzieci z klas 0 wraz z wychowawczyniami odwiedzili Remiz Ochotniczej Stray Poarnej w Osiu. Dziki uprzejmoci straakw, dzieci miay moliwo zapozna si z wyposaeniem wozw straackich a nawet posiedzie w nich przez chwilk. Dowiedziay si jak wyglda praca straaka, co naley do jego obowizkw, za pomoc jakiego sprztu usuwa skutki katastrof i w jaki sposb pomagaj poszkodowanym. Spotkanie umili "zimny prysznic".     

 • PDFDrukujEmail

14 stycznia  zostay ogoszone wyniki KONKURSU OXFORD-TEST MATEMATYCZNY PLUS, ktry odby si 5 listopada 2013r.
W jesiennej edycji wzio udzia 9 uczniw klas III.
Najwikszy sukces odnieli uczniowi z klasy III b Marcin Zieliski i Jakub Ryski uzyskujc  maksymaln liczb 100 punktw- to LAUREACI I STOPNIA Z WYRӯNIENIEM.

Pozostae wyniki:

 Laureat I stopnia- Adam Piekarski kl.IIIa- 96 punktw

 Laureat II stopnia- Aleksandra Igliska kl.IIIb- 92 punkty

 Laureat II stopnia- Krzysztof Sprada kl.IIIa- 92 punkty

 Laureat III stopnia- Kacper Krl kl. IIIb- 88 punkw

 Laureat III stopnia- Mateusz Kawecki kl.IIIB- 88 punktw.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

E.S. 

 • PDFDrukujEmail

Wakacje ju za nami. Wszystko co przyjemne koczy si szybciej. Dzisiaj po dwch miesicach przerwy od nauki, rozleg si pierwszy szkolny dzwonek. Bdzie on teraz towarzyszy nam przez najbliszy rok szkolny, wzywajc nas na lekcje i przerwy.Uroczystego rozpoczcia roku szkolnego 2013/14 dokonaa w naszej szkole Pani dyrektor Aleksandra Kater, ktra powitaa wszystkich zgromadzonych w naszej szkole tj. uczniw klas 0-3, nauczycieli, rodzicw, obsug i goci.

Więcej

Wycieczka do Torunia klas trzecich

 • PDFDrukujEmail

Klasy III a i III b wybray si na wycieczk do miasta Mikoaja Kopernika - Torunia. Najpierw uczniowie obejrzeli w Teatrze Baj Pomorski przedstawienie pt. ?Jaskeczka?. Kadego urzeka magia teatru, muzyka, kostiumy i gra aktorw. Potem dzieci obejrzay faun i flor ogrodu zoobotanicznego. Nastpnie pieszo udalimy si do Parku Etnograficznego, gdzie razem z przewodnikiem obejrzelimy dawne chaty chopskie z XVIII i XIX wieku, ich umeblowanie, myn wodny, wiatrak, remiz straack z wozem konnym, urocze poty z chrustu i gazi oraz piece do wypiekania chleba. Ukoronowaniem wycieczki by pobyt w Planetarium i obejrzenie filmu pt. ?Cudowna podr?. W salach Orbitarium i Geodium dzieci zobaczyy odpowiednio owietlony model kuli ziemskiej orednicy 2,15 m, wybuchajcy wulkan, ocean bdcy kolebk ycia, monumentalny lodowiec zzorzami polarnymi czy wreszcie makiet cywilizacji czowieka. Same eksperymentoway wczajc odpowiednie przyciski przy rnorodnych urzdzeniach, ledziy lot sond kosmicznych, wygld planet w kosmosie, poznay dziaanie wirw wodnych, lepko cieczy itp. Mogy poprbowa dowiadcze zwizanych ze startem sondy kosmicznej, spaszczeniem Ziemi przy biegunach, sprawdziy ile wayyby na ksiycu, czy socu, obejrzay kolekcj ska i mineraw. Wizyta w planetarium toruskim pozostawia w nas niezapomniane wraenia. Do domu powrcilimy zmczeni, ale szczliwi.

K.L.

 • PDFDrukujEmail

Miano laureata II stopnia uzyska Klaudiusz Kwaniewski ucze klasy III a-92 pkt., za laureatami III stopnia zostali Jan Bocian i Micha Szuczyski uczniowie klasy III b 88 pkt.Uczestnicy otrzymali pamitkowe dyplomy i nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Oprac. E.S.

 • PDFDrukujEmail



alt
Mamy ju wyniki konkursu matematycznego KANGUR 2012- moemy by dumni zwynikw jakie osignli chopcy z klas II.
BARDZO DOBRY wynik zaj JANEK BOCIAN z klasy II b z liczb pkt. 95.
WYRӯNIENIE otrzymali KLAUDIUSZ KWANIEWSKI ? 83,75pkt. z klasy II a orazMICHA SZULCZYSKI - 83,05pkt. z klasy II b.

Na pochwa zasuguje rwnie JULITA KWIDZISKA z klasy III a, ktrej zabrako 0,5punkta doWYRӯNIENIA ? zdobya 70,05pkt.

BRAWO!!!!
E.S.

 • PDFDrukujEmail

11 stycznia odby si oglnopolski konkurs matematyczny MAT 2012.
W konkursie, w kategorii SKOWRONEK uczestniczyo 1190 uczniw z caej Polski.Nasz SZKO reprezentowali uczniowie uczestniczcy w zajciach rozwijajcych z matematyki ?Zabawa z liczbami?:

Więcej

"Strofka" na szczeblu powiatowym

 • PDFDrukujEmail

Na szczeblu powiatowym w 1 miejsce zaja Oliwia Koodziejczak a 2 Mateusz Betyna ? wielkie gratulacje. Oliwka zakwalifikowaa si do szczebla wojewdzkiego i bdzie nas reprezentowa 1 kwietnia w finale Turnieju Recytatorskiego ?Strofka?, ktry odbdzie si w Paacu w Lubostroniu. Trzymamy kciuki!!!
R.G.

Konkurs recytatorski "Strofka"

 • PDFDrukujEmail

Na przeomie lutego i marca w naszej szkole odbyy si eliminacje do konkursu recytatorskiego ?Strofka?. Uczestnicy z poszczeglnych klas oceniani byli wedug nastpujcych kryteriw:

1. Dobr repertuaru.

2. Interpretacja utworu.

3. Kultura sowa, wyrazisto.

4. Oglny wyraz artystyczny prezentacji.

Więcej

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś134
Wczoraj310
Wizyt w tygodniu830
W tym miesiącu6674
Razem764721

Jest 8 użytkowników online