Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Wydarzenia

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail
W dzisiejszym dniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Aleksandra Kater  wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowała za pracę i codzienny trud wkładany w wychowywanie wszystkich uczniów, jednocześnie życzyła dalszego zapału i radości w pracy. Apel był okazją do wręczenia nagród za wyróżniającą się pracę nauczycielom i pracownikom obsługi. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 2 a z panią J.Nagórską. Spotkanie było też okazją do podsumowania przez pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego konkursu na  zbieranie nakrętek jako wyrabiania postawy proekologicznej. Osoby wyróżniające się  zostały nagrodzone.

Rozpoczęcie roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail

Po pięknych i słonecznych wakacjach, dzisiaj w szkole rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie i nauczyciele wrócili wypoczęci, pełni sił i chęci do pracy. Pani dyrektor Bożena Głąb-Hebda powitała serdecznie wszystkich uczniów klas 1-3, przedszkolaków 5 i 6 letnich oraz rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim   zdobywania wiedzy i wielu sukcesów w nauce. Każdy nowy rok szkolny to nowa przygoda. Odbyło się też pasowanie na uczniów klas pierwszych, przed którym dzieci złożyły  uroczyste ślubowanie.

 

Koniec roku szkolnego

 • PDFDrukujEmail
Na dziesiejszy dzień najbardziej czekali uczniowie. Przez dziesięć miesięcy pracowali, by dzisiaj otrzymać świadectwo i rozpocząć upragnione wakacje. W naszej szkloe jako pierwsi zakończyli rok szkolny przedszkolacy i oddziały zerowe. Następnie odbyło się pożegnanie uczniów klas trzecich. Pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczniom wyróżniającym się, a także tym, którzy nie opuścili ani jednej godziny nauki w roku szkolnym. Progrm artystyczny przygotowali uczniowie klasy 2 a z paniami R. Grabską i A. Kowalonek. Wszyscy z uśmiechem na twarzy poszli do domu by rozpocząć wakacje.

Podsumowanie konkursów

 • PDFDrukujEmail
We wtorek na apelu miało miejsce podsumowanie konkursów: Pożarniczego, Matematycznego Kangur-Żaczek, Najpiękniejsza kartka Wielkanocna i Kolorowe Dni Tematyczne. W gronie laureatow znalazło się wielu uczniów. Na gratulacje zasługują szczególnie uczniowie klas drugich, którzy uzyskali wyróżnienie w Konkursie Matematycznym Kangur : Kowalonek Fabian, Kowalonek Weronika, Chabowska Maja, Gierczak Julia, Jędryczka Jakub, Szymczak Maksymilian. Poza tym Pani Katarzyna Lejk podsumowała konkurs trwający kilka miesięcy Kolorowe Dni Tematyczne. Zwycięzcami w oddzialach przedszkoknych została Grupa zero A z wychowawczynią Anną Melzer,  a w klasach 1-3 tytuł Najbardziej Zgranej Klasy otrzymała klasa druga A z wychowawczynią Radosławą Grabską i panią Anną Kowalonek, tuż za nimi uplasowała się klasa druga B.

Tropy zwierząt

 • PDFDrukujEmail
Uczniowie klasy 2 a, udali się do siedziby Wdeckiego Parku Krajobrazowego, gdzie przedstawiona została prezentacja "Ślady i tropy ssaków". Od dziś dzieci rozróżniają ślady od tropów. Poznały tropy najczęściej spotykanych ssaków. Na zakończenie same łączyły zwierzęta z ich tropami. Lekcja bardzo się dzieciom podobała.

Bezpieczne wakacje

 • PDFDrukujEmail
W szkole dla uczniów klas 1-3, odbył się apel poświęcony "Bezpiecznym wakacjom". Uczniowie klasy 3 przypomnieli hasła związane z zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych zabaw, wędrówek i spędzania czasu na dworze. Pani Elżbieta Kurek jako ratowniczka WOPR, omówiła zasady bezpiecznego korzystania z plaży i akwenów wodnych. Pokazał praktycznie o czym należy pamiętać podczas korzystania z kajaków, rowerów wodnych. Przedstawiła też sprzęt i akcesoria jakimi posługują się ratownicy podczas udzielania pomocy potrzebującym nad wodą. Pani Katarzyna Lejk z kolei omówiła zasady zachowania się podczas pobytu w lesie, w domu, w górach itp. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci przeżyją piękne niezapomniane i bezpieczne wakacje.

Kolorowe Dni Tematyczne w klasach 1 – 3

 • PDFDrukujEmail

Przez cały rok szkolny w klasach 1 – 3 organizowane były dni tematyczne połączone z konkursem

na „Super zgraną klasę”. Zabawa polegała na przebraniu się uczniów każdej klasy w wyznaczonych dniach zgodnie z podaną tematyką. Były np.: Dzień Zielony, Dzień Piłkarza czy Dzień Pani Wiosny. Klasy zdobywały punkty za przebranych uczniów w danych dniach, punkty były sumowane, by w czerwcu wyłonić zwycięską klasę i wręczyć jej nagrodę oraz tytuł „Najbardziej zgranej klasy”. Uczniowie z wszystkich klas i ich wychowawcy z wielkim zaangażowaniem brali udział w kolorowej imprezie. Dzięki nim szkoła robiła się kolorowa, wesoła, radosna, a na twarzach dzieci można była zobaczyć mnóstwo uśmiechów. Takie dni szkolne należą do naszych ulubionych! W pamięci organizatorów zapadło przepiękne przebranie uczennicy klasy II a za Panią Wiosnę czy za Planetę Ziemię w Dniu Zielonym.

 

Więcej

Owoce i warzywa to samo zdrowie

 • PDFDrukujEmail

Z takim przesłaniem trzecioklasiści odwiedzili uczniów  ze starszych klas 4 – 8 i Gimnazjum uczących się w budynku  szkolnym przy ul. Szkolnej w dniu  12.06.2019 r. W barwnym korowodzie w warzywnych i owocowych  przebraniach, niosąc kolorowe transparenty zawierające prozdrowotne hasła uczniowie klasy trzeciej zachęcali swoich starszych kolegów do jedzenia warzyw i owoców na co dzień.

Więcej

Malowanie na folii - zabawa plastyczno - sensoryczna

 • PDFDrukujEmail
Dnia 11.06.2019r w Szkole Podstawowej „Jutrzenka” odbyła się zabawa plastyczno-sensoryczna. Dzieci z klas I-III zebrały się przed szkołą w wyznaczonym przez organizatorów miejscu. Ich zadaniem było namalować na przygotowanej folii za pomocą palców bądź pędzli, miłe wspomnienia z minionego roku szkolnego, to co najbardziej utkwiło im w pamięci bądź sprawiło radość. Była  to wspaniała zabawa zespołowa, która pobudziła wyobraźnię dzieci oraz wyzwoliła na ich twarzach szeroki uśmiech.  Malowanie na folii bardzo spodobało się dzieciom , a wykonane prace były piękne i kolorowe.
Całą zabawę przeprowadziły panie A. Kowalonek i D. Karwasz-Babińska.

                                                                                                             


Wizyta Straży Pożarnej

 • PDFDrukujEmail
W dniu dzisiejszym uczniów klas 1-3, odwiedziła drużyna strażaków z Miedzna. Ciekawostką jest fakt, iż wśród drużyny są też panie. Ochotnicy zaprezentowali sprzęt jakiego używaja w czasie gaszenia pożaru, wypadków czy innych sytuacji, podczas których niosą pomoc potrzebującym ludziom. Wielka atrakcją była mozliwość obejrzenia z bliska wozów, a także bycia pozorantem. Odbyl sie też pokaz rozwijania węża i polewania wodą. Spotkanie zorganizowała pani J. Nagórska.

Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
W dniu dziesiejszym odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. O godz. 9.00 na apelu rozpoczynajacym imprezę pani K. Lejk dokonała podsumowania konkursu ekologicznego i we współudziale pracownika Wdeckiego Parku Krajobrazowego - pani A. Karpus wręczyła nagrody i wyrónienia uczniom, którzy wzięli w nim udział. Następnie odbyło się ostatnie ocenianie dnia tematycznego  tym razem strojów piłkarza. Wstępem do rozdania nagród było wręczenie każdej z klas  i oddziałów przedszkolnych, ogromnej puffy które wykonał sponsor KKOtlewski.

Więcej

Koło Fortuny

 • PDFDrukujEmail
W tym tygodniu uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie Koło Fortuny. Obie klasy wytypował trzy-osobowe zespoły. Tematyka dotyczyła znajomości tytułów książek ze szkolnej biblioteki. Uczestnicy kręcili kołem , które decydowało o ile punktów walczą. Mieli prawo prosić o literkę brakującą, mogli też skorzystać z Koła ratunkowego tzn  pozostali uczniowie z klasy mogli podpowiedzieć. Emocji było bardzo dużo, zwłaszcza gdy klasa 2 a miała już 60 pkt i.....pojawiła się bankrut. jednak nie poddawali się i walczyli dzielnie do końca. Krzepiącym jest fakt , że dzieci czytają, ponieważ znały tytuły wielu książek. Oby pozoostało to im jak najdłużej. Cały konkurs przygotowała pani Alina Bagińska.

Imprezy kulturalne

 • PDFDrukujEmail
We wtorek uczniowie klas1-3 oraz oddziałów przedszkolnych udali się do GOK gdzie zobaczyli  seans filmowy "Jak wytresować smoka 3 ". Dzisiaj z kolei zobaczyli spektakl dotyczący wykluczenia z grupy,agresji słownej, dokuczania pt. "Prawdziwy skarb".

Gdzie ci mężczyźni

 • PDFDrukujEmail
26 lutego uczniowie klasy 2b wraz z paniami E. Sosnowicz i D. Karwasz-Babińską przedstawili program artystyczny pt."Gdzie ci mężczyźni.." Zaprezentowano wszystkim jaka była moda w dawnych czasach, czym zajmowały się kobiety od najdawniejszych dziejów poprze różne epoki aż do czasów obecnych. Całość była wzbogacona o żartobliwe teksty i piosenki. Program pokazał jak ważną rolę odgrywają w życiu kobiety, należy to doceniać i szanowąc każdego dnia.

Kocie zabawy przedszkolaków, czyli wesoło obchodzimy Dzień Kota

 • PDFDrukujEmail

Dnia 19.02.2019 r. odbyła się impreza czytelnicza dla klas zerowych z okazji „Dnia Kota”. Dzieci wysłychały fragmentów opowiadań o Kocie w butach, Filemonie i Bonifacym oraz dowiedziały się „Skąd się wzięły koty?”. Oglądały książki z literatury pięknej i popularnonaukowej z biblioteki szkolnej oraz te przyniesione przez kolegów z grupy. Były kocie zagadki, zabawy ruchowe przy muzyce z kocią maskotką, słuchowe, zręcznościowe oraz ćwiczenia warg i języka. Dzieci poznały różne bajkowe koty: Klakiera, Hello Kitty, Jinksa, Garfilda, Toma i Kicię. Na pamiątkę spotkania otrzymały karty pracy oraz dyplom udziału w zabawie.

           Celem zajęcia było zwrócenie uwagi na znaczenie kotów w życiu człowieka, wyrabianie szacunku do nich oraz zachęcenie do korzystania z biblioteki.

                                 Zajęcie przygotowała i przeprowadziła Joanna Rajnik.


Mikołajki w oddziałach przedszkolnych

 • PDFDrukujEmail
6 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole I Turniej Mikołajkowy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, któremu towarzyszyła dziecięca radość i zdrowy duch rywalizacji. BD


Dzień słodziaka i pluszaka

 • PDFDrukujEmail

Drodzy uczniowie i rodzice! Przed nami kolejny dzień z Cyklu śmiesznych dni tematycznych w klasach 1 – 3.  Już 23 listopada 2018 roku w piątek przynosimy do szkoły słodziaki i inne pluszaki lub swoje ukochane maskotki. Zrobimy z nich klasowe wystawy, pobawimy się na przerwach, wykonamy sesję fotograficzną, podpatrzymy czym się lubią bawić koleżanki i koledzy. Będzie zabawnie i kolorowo! Pamiętajcie też o konkursie na „Super klasę” . Liczy się jednomyślność i wspólna odpowiedzialność. Będziemy niezwykle uradowani gdy włączą się do zabawy dzieci z klas zerowych. Życzymy wszystkim miłej zabawy.

Organizatorzy: K. Lejk i A. Chmara

Dzień Bieli i Czerwieni

 • PDFDrukujEmail
Obchody Niepodległości w klasach 1 – 3 były zorganizowane razem z Dniem Bieli i Czerwieni. Dzień ten zapoczątkował „Cykl śmiesznych dni tematycznych w klasach 1 – 3”  połączonych z całorocznym konkursem na „Super zgraną klasę”. W tym dniu cała społeczność szkolna: uczniowie,  nauczyciele, pięciolatki  i sześciolatki,  przyszli do szkoły w ubraniach biało – czerwonych. Każda klasa wyglądała niezwykle odświętnie, a ich ubrania zdobiły ozdoby w barwach biało – czerwonych: emblematy, kotyliony, chorągiewki i wstążeczki. Każda klasa wyglądała niezwykle efektownie, odświętnie i patriotycznie.

Więcej

Konkurs plastyczny „Kartka dla Niepodległej”

 • PDFDrukujEmail

Uczniowie klas 0 – 3 Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym  pt. „Kartka dla Niepodległej” zorganizowanym przez K. Lejk i A. Chmarę.  Konkurs polegał na narysowaniu i napisaniu życzeń dla Polski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Na konkurs wpłynęło 65 prac. Wszystkie prace były bardzo ładne i efektowne, a życzenia pomysłowe. Niektóre zachwycały oryginalnością i  niezwykłą starannością wykonania. Prace oceniało jury w składzie:  B. Głąb – Hebda, E. Piotrowska, M. Siekierkowska, M.Dombrowska, K. Lejk.

Więcej

Obchody 11 listopada w klasach 0 - 3

 • PDFDrukujEmail

W dniu 9 listopada 2018 roku w klasach 0 – 3 niezwykle uroczyście obchodzono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani na galowo, a dodatkowo ich ubrania zdobiły kotyliony, wstążeczki w barwach narodowych. Obchody święta rozpoczęły się o godz. 11.11 biciem rekordu w odśpiewaniu hymnu Polski. Cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej o wyznaczonej godzinie i wszyscy odśpiewali uroczyście 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Więcej

Cykl śmiesznych dni tematycznych

 • PDFDrukujEmail
W całym roku szkolnym w klasach 1- 3 będzie realizowany Cykl śmiesznych dni tematycznych, połączonych z całorocznym konkursem na „Super zgraną klasę”, których organizatorami są K. Lejk i A. Chmara. Zabawa polega na przebraniu się uczniów każdej klasy w wyznaczonych dniach zgodnie z podaną tematyką.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

 • PDFDrukujEmail

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Aleksandra Kater  podziękowała za trud wkładany w proces nauczania i wychowywania,  życzyła wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi zadowolenia z pracy, odnoszenia sukcesów i zapału do kolejnych wyzwań. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klasy 2a z wychowawczynią R. Grabską i panią A. Kowalonek.

Apel

 • PDFDrukujEmail
W dzisiejszym dniu odbyła się apel dla uczniów klas 1-3, na którym zostały podsumowane konkursy Strażacki, Matematyczny - Kangur, Przyrodniczy - Listy do Ziemi oraz plastyczny Malowane muzyką. Apel poprowadziła pani dyrektor Bożena G-H , a następnie panie odpowiedzialne za przeprowadzone konkursy wręczyły nagrody wyróżnionym uczniom.

„Co w trawie piszczy i w gałęziach ćwierka, co zrobić by uchronić mrówkę i małego wróbelka?”

 • PDFDrukujEmail

         To tematyka kolejnego Ekoczytanie w Parku Dendrologicznym w Osiu, które odbyło się 29.05.2018 r. Panie bibliotekarki z biblioteki publicznej i szkoły podstawowej przeczytały drugoklasistom opowiadania z książki „Bajki o zwierzętach” a pani z Edukator z WPK wzbogaciła ciekawostkami o życiu i zwyczajach zwierząt. Uczniowie rozwiązywali zagadki, wyszukiwali nazwy zwierząt w wykreślance, bawili się w bociana i żaby. Kontynuacja akcji jesienią.
JR

 

Znawcy polskich legend

 • PDFDrukujEmail

              Dnia 28 maja 2018 r. trzyosobowe drużyny z klas trzecich uczestniczyły w konkursie czytelniczym „Czy znasz polskie legendy?”, przygotowanym przez Alinę Bagińską i Joannę Rajnik. Uczniowie zmierzyli się z 8 różnorodnymi zadaniami dotyczącymi treści legend. Odgadywali zagadki, uzupełniali tabelę, łaczyli w pary odpowiedzi, przyporządkowywali postacie do określonego fragmentu legend, układali historyjkę obrazkową, uzupełniali tekst wyrażeniami z ramki, odszukiwali wyrazy w wykreślance i określali czy zadnia są prawdziwe lub fałszywe.

Wyniki konkursu:  

1 miejsce kl. III b – 36, 5 p.  

2 miejsce kl. III c- 36 p.

3 miejsce kl. III a -34, 5 p.

             Drużynom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

JR


Dzień Dziecka

 • PDFDrukujEmail
Dzień Dziecka to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. W tym dniu nie ma zajęć szkolnych, za to jest mnóstwo atrakcji. Tak też było dzisiaj. Od samego rana wszystkie dzieci z klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych wzięły  udział w konkurencjach sportowych. Każdy dawał z siebie tyle, ile mógł. Duch rywalizacji udzielił się wszystkim, nawet nie bolały zdarte kolana.....Każde zwycięstwo wymaga poświęceń. Po konurencjach wszyscy udali się do klas gdzie wykonywali prace plastyczne do znanych z telewizji  bajek dla dzieci. W pracach znaleźli się tacy bohaterowie jak : Bolek i Lolek, pszczółka Maja ,Reksio, Koziołek Matołek, Masza i niedźwiedź, Marta mówi i świnka Peppa. Na koniec wszyscy zjedli tradycyjnie pyszną grochówkę oraz słodkie niespodzianki. W tak radosnym nastroju zakończył się dzień w szkole.

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś125
Wczoraj310
Wizyt w tygodniu821
W tym miesiącu6665
Razem764712

Jest 26 użytkowników online

HomeWydarzenia