Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Na szlaku

Czas wycieczek

 • PDFDrukujEmail

Ostatnie dni w szkole uczniowie klasy V a  wraz z wychowawczynią spędzili na pieszej wycieczce rekreacyjno-turystycznej do Grzybka (17 czerwca br.), poznając uroki swojej „małej Ojczyzny”. Następnego dnia, wraz z opiekunami  oraz kolegami z klasy Vb oraz VIIa, udali się do Malborka,aby poznać tajniki historii  tej monumentalnej twierdzy. W drugiej części dnia młodzi turyści  zawitali do  Rodzinnego  Parku Rozrywki „Nowa Holandia” w Elblągu. Wycieczka zorganizowana pod  hasłem: „Coś dla ciała, coś dla ducha” wprowadziła wszystkich uczestników w wakacyjny nastrój i zachęciła do aktywnego spędzania czasu poza szkołą.
                                                                                                                                                                                                                                 Organizator wycieczek-Beata Recka


BIWAK W GRZYBKU

 • PDFDrukujEmail

W dniach 17-18. 06. 2019r. uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami p. Joanną Kowalonek,  p. Anną Kowalonek oraz p. Elżbietą Kurek udali się pieszo na biwak do Grzybka. Czekały tam na nich różne atrakcje w samym Ośrodku ( place zabaw, boisko do piłki nożnej, stół do tenisa, siłownia, piłkarzyki ) a także na wodzie. Pierwszego dnia dzieci miały okazję popływać na rowerach wodnych i  motorówką a także popluskać się w wodzie. Wieczorem natomiast udały się na podchody, gdzie czekały ich  różne zadania.  Następnego dnia odbyła  sięwycieczka do Tlenia, gdzie kolejną  atrakcją był rejs tramwajem wodnym dookoła  wyspy Madera oraz zajęcia zorganizowane przez przedstawicieli Nadleśnictwa w Osiu. Pobyt w Tleniu zakończył się obiadem i pysznymi lodami, na które klasa oszczędzała przez cały rok szkolny. Wieczorem odbyło się rodzinne ognisko  i konkurencje dzieci kontra rodzice, w których zwyciężyły dzieci. Po zakończonym posiłku zmęczone, ale szczęśliwe dzieci bezpiecznie z rodzicami wróciły do domu.  Dziękuję za pomoc rodzicom i opiekunom p. Ani i p. Eli oraz życzę udanych wakacji!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                Kierownik wycieczki – Joanna Kowalonek                                                              


Praga-magiczne miasto

 • PDFDrukujEmail

W dniach 29-31 maja 2019 roku uczniowie szkoły w Osiu przebywali w Czechach, na wycieczce. Po przekroczeniu granicy zwiedzili Skalne Miasto. Piękne formacje skalne zachwycały nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Nastepnego dnia, zaraz po śniadaniu wyjechali do Pragi. Na początku- na Hradczany. Zwiedzili katedrę św. Wita, gdzie znajduje się grób Jana Nepomucena. Następnie spacerowali po Złotej Uliczce. Kolejnym zabytkiem na liście był Most Karola. Na Jozefowie, dzielnicy żydowskiej podziwiali piekną Synagogę. Zobaczyli też ratusz staromiejski oraz bramę prochową. Zwiedzili też Plac Wacława. Ostatniego dnia wybrali się Dolmitowych Jaskiń Bożkowskich, gdzie znajduje się największe w Czechach jeziorko podziemne. Już po przekroczeniu granicy, odwiedzili Zamek Książ. Po zwiedzaniu, w autobusie odbył się konkurs wiedzy, ktory nie sprawił uczestnikom większych kłopotów. Cali i zdrowi, pełni nesamowitych wrażeń, wszyscy wrócili do domów.
Antonina Bocian

Wycieczka do „8 Batalionu Walki Radioelektronicznej” w Grudziądzu

 • PDFDrukujEmail

                  24 maja 2019 r. uczniowie klas 4a i 4b wraz z opiekunami p. Joanną Kowalonek, p. Agnieszką Majką  i p. Joanną Rajnik wzięli udział w dniach otwartych koszar wojskowych.Dzieci miały okazje  zapoznać się ze sprzętem, będącym na wyposażeniu batalionu, obejrzeć różne interesujące wojskowe pojazdy nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz, założyć kaski, kamizelki i maski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie  z karabinu. Wizytę w koszarach umiliła pyszna, wojskowa grochówka. Przyszli adepci wojska wrócili w znakomitych humorach do szkoły.

Joanna Kowalonek

Wycieczka do Elektrowni Wodnej w Żurze

 • PDFDrukujEmail

9 maja 2019 r. uczniowie z klas siódmych wraz z opiekunami p. Kamilą Śpica -Głowacką i p. Joanną Rajnik zwiedzili Elektrownię Wodną w Żurze. Przewodnik p. Janusz Kuzimski opowiadał o historii, budowie oraz zasadach działania elektrowni. Wycieczka to jedna  z form realizowanej  innowacji pedagogicznej „Na Stulecie Odzyskania Niepodległości-ocalić od zapomnienia”.

JR


Biskupin zdobyty

 • PDFDrukujEmail

Dnia 19 czerwca 2018 roku odbyła się wycieczka klas IV do Biskupina i okolic. Pierwszym punktem programu był Żnin, skąd uczniowie wsiedli do kolejki wąskotorowej i wyruszyli do Wenecji ( nie mylić z Wenecją we Włoszech ).W Wenecji zwiedzili ruiny zamku Diabła Weneckiego oraz muzeum kolejki wąskotorowej. W muzeum tym uczniowie mogli wcielić się w postać dróżnika, maszynisty czy konduktora pociągu. Z Wenecji udali się do Biskupina, by wraz przewodnikiem zwiedzić prehistoryczną osadę. Uwieńczeniem całej wycieczki był rejs statkiem  po Jeziorze Biskupińskim. Nie mogło też zabraknąć  pamiątkowych gadżetów. Zaopatrzeni w łuki, strzały i kusze rycerze Szkoły Podstawowej w Osiu, pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenie, wrócili  autokarem do domu.
Grażyna Kruszewska


 • PDFDrukujEmail

W sobot 2 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoy pod opiek pani Joanny Kowalonek i pana Henryka Poroyskiego ze SK Caritas udali si z ?mikoajem? do przyjaci z Domu Dziecka w Bkowie. W paczkach, przygotowanych m.in. przez uczniw i ich rodzicw oraz nauczycieli, znalazy si rodki czystoci, sprzt AGD, zabawki, artykuy szkolne oraz sodycze. Dzieci bardzo si ucieszyy z obecnoci rwienikw oraz prezentw. Mikoajkowe upominki wprowadziy wszystkich w witeczny nastrj. Serdecznie dzikujemy wszystkim, ktrzy przekazali dary serca i sprawili, e na twarzach dzieci z domu dziecka pojawi si umiech.

Joanna Kowalonek


 • PDFDrukujEmail

24 marca 2017 r, uczniowie klas szstych udali si na wycieczk do Torunia. Miasto przywitao nas pikn wiosenn pogod.  Pierwszym punktem programu bya wizyta w teatrze Baj Pomorski, gdzie obejrzelimy spektakl pt. ,,Aya - znaczy mio". Maa bohaterka Aya,wraz ze swoj szmacian zabawk soniem Habibi zabraa nas w podr w zawiaty w poszukiwaniu rodzicw. Spektakl by opowieci o sile mioci, ktra moe odmieni wiat i pokona nawet wojn. Nastpnie zwiedzilimy Stare Miasto i udalimy si do Planetarium gdzie obserwowalimy niebo podczas dwch seansw filmowych. Po posiku udalimy sie w drog powrotn, peni niezapomnianych wrae. Opiekunowie wycieczki: Magorzata Lisewska, Monika Wojnerowicz-Bocian, Wojciech Kater.
MWB

 • PDFDrukujEmail

15 czerwca 2016 r.uczniowie klas V a, V b i VI a uczestniczyli w wyjedzie do Grudzidza. W programie wycieczki, oprcz seansu filmowego w kinie Helios (film ,,Ksiga Dungli"), byo zwiedzanie miasta. Pomimo burzliwej historii, w Grudzidzu zachowao si wiele zabytkw wartych obejrzenia, ktre przycigaj swoj niepowtarzalnoci, rnorodnoci architektoniczn oraz niezaprzeczalnym urokiem. Na trasie zwiedzania znalazy si: Brama Wodna z pocztku XIV wieku, zesp spichrzy, ktrych wikszo pochodzi z XVI-XVIII wieku. Weszlimy na najwysze wzniesienie w Grudzidzu, na ktrym w latach 1250?1299 Zakon Krzyacki wznis zamek. Pozostaa po nim tylko wiea Klimek oraz studnia o gbokoci 50 m. Dzi moemy podziwia zrekonstruowan wie, studni i wyeksponowane relikty murw zamkowych. Trud wejcia na wie Klimek zrekompensoway nam wspaniae widoki na panoram miasta i dolin Wisy. Grudzidz jest naprawd pikny! Opiek nad ,,turystami" sprawoway Panie: Monika Wojnerowicz-Bocian, Hanna Pawlik-Kielpiska, Magorzata Lisewska.
MWB

 • PDFDrukujEmail

Od 8 do 10 czerwca uczniowie naszej szkoy uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Na trasie zwiedzania znalazy si: Czstochowa, Ogrodzieniec, Krakw, Ojcowski Park Narodowy. Pierwszego dnia zwiedzilimy Kaplic Matki Boej w Czstochowie. altZobaczylimy odsonity obraz Matki Boskiej Czstochowskiej. Zwiedzilimy Muzeum Klasztoru Paulinw. Po poudniu podziwialimy ruiny zamku w Ogrodziecu -najwikszego Orlego Gniada.

Więcej

W Bydgoszczy

 • PDFDrukujEmail

3 czerwca 2016 r. uczniowie klas V b, VI a i VI b, uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy. Gwnym punktem programu byo zwiedzanie budynku TVP Bydgoszcz i zapoznanie z prac dziennikarzy. Wszyscy mieli okazj stan za kamer, ale rownie zasi przy pulpicie spikera telewizyjneo. Po posiku w restauracji MacDonalds, uczestnicy wycieczki udali si na stadion ,,Zawisza", ktry zwiedzili cznie z  przylegymi do niego obiektami sportowymi,  takimi jak: sala do gimnastyki artystycznej, siownia, nowoczesna hala do gry w tenisa ziemnego. Nad przebiegiem wycieczki czuwa Pan Henryk Poroyski wraz z opiekunami: Hann Pawlik-Kiepisk, Monik Wojnerowicz-Bocian, Wojciechem Katerem.
MWB

Kierunek Biskupin

 • PDFDrukujEmail

19 maja 2016 r. klasa V a, pod opiek pa: Magorzaty Lisewskiej i Joanny Rajnik, udaa si na wycieczk do najbardziej znanego rezerwatu archeologicznego w Europie rodkowej - Biskupina. Zwiedzanie skansenu w Biskupinie jest w programie kadej wycieczki wiodcej Szlakiem Piastowskim. Szczeglnie duo dzieci i modziey przyjeda tutaj we wrzeniu, kiedy odbywa si Festyn Archeologiczny, najwiksza tego typu impreza w Polsce. Uczniowie obejrzeli wntrza zrekonstruowanych chat, sprzty, jakimi posugiwali si mieszkacy osady, rwnie wystaw muzealna pt. ?wit historii nad Jeziorem Biskupiskim?, a take XIX-wieczn zagrod pauck. Skansen archeologiczny w Biskupinie stanowi te plan dla kilku realizacji filmowych. Krcono tu ujcia do filmw Jerzego Hoffmanna Ogniem i mieczem i Stara ba. Kiedy soce byo bogiem. Uczestnicy wycieczki wrcili peni wrae i wzbogaceni o now wiedz historyczn.
MWB

 • PDFDrukujEmail

12 maja 2015 r. klasy: IV a, IV b i Va odwiedziy rezydencj wielkich mistrzw zakonu krzyackiego. Wyjechalimy rano i w wesoej atmosferze dotarlimy pod redniowieczne bramy. Przez korytarze i komnaty zamczyska przeprowadzi nas elektroniczny przewodnik. Niestraszne nam byy mroczne, schody, wysokie progi i ciasne, tajemne przejcia! Wcisnlimy si wszdzie, wszystko obejrzelimy, a zachwytom nie byo koca. Widzielimy midzy innymi, jak pikna komnat zamieszkiwa mistrz krzyacki, obejrzelimy zamkowe kuchnie i refektarze, a nawet krzyackie toalety! Dowiedzielimy si o malborskim zamku wielu ciekawych rzeczy ? czy wiedzielicie na przykad, e twierdza malborska zbudowana jest z okoo czterdziestu milionw cegie?! Oczarowani piknem malborskiego zamku, wrcilimy do Osia. Organizatorem wycieczki bya Hanna Pawlik-Kiepiska, opiek sprawowali: Magorzata Lisewska, Monika Wojnerowicz-Bocian i Marek Bagiski.
MWB

Wycieczka do Poznania

 • PDFDrukujEmail

10 czerwca 2014 r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w caodziennej wycieczce do Poznania. Wyjazd nastapi ju we wczesnych godzinach porannych. Na trasie naszego zwiedzania znalazy si Katedra Poznaska w Ostrowie Tumskim, Stary Rynek, Ratusz, prgierz, poznaskie kozioki, kamienice, kocioy w. Jana i w. Magorzaty. Zwiedzalimy rwnie najwiksz w Europie, poznask palmiarni, liczc sobie ju sto trzy lata. Zachwycio nas bogactwo rolinnoci tropikalnej. Ostatnim punktem programu wycieczki byo zwiedzanie stadionu pikarskiego INEA , na ktrym odbyway si mecze Euro 2012. Mielimy okazj zobaczy nie tylko trybuny dla kibicw, ale take sztnie dla plikarzy, sal konferencyjn i stanowiska komentatorskie. Zmczeni, ale zadowoleni wrcilimy do Osia. Organizatorem wycieczki bya Monika Wojnerowicz- Bocian. Opiek penili: Magorzata Lisewska i Jacek Bocian.

Ognisko w Starej Rzece

 • PDFDrukujEmail

26. czerwca 2013 r. klasa Vb wraz z opiekunami Monik i Jackiem Bocian,  wyruszya na wycieczk rowerow: na trasie Osie -Stara Rzeka.Gwnym jej celem byo poznanie okolicznych terenw oraz aktywne i kulturalne spdzanie wolnego czasu. Trasa wycieczki liczya okoo 7 km i wioda przez okoliczne lasy. Gdy dojechalimy do celu czekao  na nas przygotowane ognisko i posiek.  Jedlimy kiebaski i  raczylimy si upieczonymi specjalnie dla nas przez babci Zuzi Zomkowskiej pczkami.  Pragniemy bardzo serdecznie podzikowa Pastwu Zomkowskim za mie przyjcie i  organizacj ogniska.  W drodze powrotnej  zmoczy nas deszcz, bylimy zmczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy.

Wycieczka rowerowa do Trzebcin

 • PDFDrukujEmail

W dniu 24.06.2013 r. przy piknej pogodzie klasa VI a udaa si na wycieczk rowerow do Nadlenictwa Trzebciny. Humory dopisyway, soce wiecio, ptaki pieway, las piknie pachnia, a nogi daway rad. Ale nie obyo si bez drobnych problemw. A to acuch spad, a to przerzutka nie chciaa przeskoczy, a to kto jecha za wolno, albo za szybko, albo .............. narzeka byo sporo, a pot la si z twarzy. Na szczcie dotarlimy do celu. Tam czekaa na nas pani Katarzyna Kasprzyk pracownik Nadlenictwa Trzebciny. Wraz z ni pieszo zwiedzilimy len ciek dydaktyczn pooon wok jeziora Wypalanka. Byo te ognisko, kiebaski, quiz przyrodniczy i niespodziewane nagrody. Droga powrotna upyna milej i sprawniej. Wiadomo z grki jedzie si szybciej. Jeszcze przystanek w Tleniu na lody, powrt ciek rowerow do Osia i licznik pokaza 30 km. Niezy wynik, jak na pierwsz wypraw rowerow. Opiekunami tej wyprawy byli: H. Pawlik ? Kiepiska, K. Lejk i L. Dbrowski.

Za mie przyjcie i powicony czas skadamy serdeczne podzikowania Nadlenictwu Trzebciny.

K. L.

 • PDFDrukujEmail

12.06.2013 r. odbya si wycieczka klas pitych do nina -Biskupina-Kruszwicy. Autokarem dojechalimy do nina, a stamtd kolejk wskotorow do Biskupina. Tam pod opiek przewodnika zwiedzalimy najstarsz, zrekonstruowan na ziemiach polskich osad kultury uyckiej. W muzeum zapoznalimy si z histori osady oraz histori wykopalisk archeologicznych. Poznalimy rwnie warunki ycia wczesnych ludzi, ich zwyczaje dnia codziennego, obrzdkowo, stroje oraz okolicznoci powstania, rozwoju i upadku osady. Po wizycie w muzeum zostalimy oprowadzeni po biskupiskiej osadzie, obejrzelimy rekonstrukcj chat, fortyfikacje i mury obronne.

Więcej

Jak przygoda to tylko w Warszawie

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 maja 2013r wybralimy si na dwudniow wycieczk szkoln do Warszawy. W wyprawie tej udzia brali uczniowie szkoy podstawowej oraz gimnazjum wraz z opiekunami: Hann Pawlik, Monik Bocian, Jackiem Kujaw oraz  kierownikiem wycieczki, panem Jackiem Bocian. Ju podczas podry moglimy podziwia pikne widoki zza szyby autokaru. Towarzyszca nam pani przewodnik przekazywaa  rne informacje o miejscach, ktre znalazy si na trasie naszej podry.

Więcej

O lekcji przyrody... na wycieczce

 • PDFDrukujEmail

W dniu 28 listopada br. odbya si wycieczka przedmiotowa do Regionalnej Dyrekcji Lasw Pastwowych w Toruniu oraz do Centrum Popularyzacji Kosmosu ?Planetarium - Toru?. Gwnym jej celem bya realizacja podstawy programowej nauczania przyrody w klasach szstych szkoy podstawowej. Zorganizowaniem wyprawy zajli si Hanna Pawlik-Kiepiska i Wojciech Kater.

Więcej

 • PDFDrukujEmail

Podobnie jak w latach poprzednich, nasza szkoa uczestniczya w akcji ?Sprztanie wiata?, ktra odbya si 15.09.2011r. ?Sprztanie wiata? konsoliduje ludzi, uczy odpowiedzialnoci i samodzielnego dziaania. Pobudza inicjatyw i pomysowo. Rodzi zdrow rywalizacjꠠ w susznej sprawie. Mamy wielk nadziej, e tego typu akcje zaowocuj chci codziennego dbania o rodowisko.

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś373
Wczoraj374
Wizyt w tygodniu1178
W tym miesiącu1178
Razem779814

Jest 36 użytkowników online

HomeNa szlaku