Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Konkursy i olimpiady

YOU ARE THE BEST AT ENGLISH

 • PDFDrukujEmail

Dnia 16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Osiu odbyła się II edycja konkursu ‘You are the best at English’. Główny celem konkursu było wyłonienie najlepszych osób posługujących się językiem angielskim w piśmie. W konkursie wzięło udział 35 uczniów – reprezentantów każdej z klas. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu leksykalno–gramatycznego, za który można było otrzymać maksymalnie 50 punktów.

Więcej

Najlepszy szkolny matematyk już znany

 • PDFDrukujEmail

24 uczniów  klas III Gimnazjum oraz VII i VIII Szkoły Podstawowej wzięło udział  w konkursie „O Tytuł Najlepszego Matematyka”.

Więcej

Kangur matematyczny 2019 - Najlepsi Matematycy są już znani!

 • PDFDrukujEmail

21 marca 2019 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej i Oddziałów Gimnazjalnych w Osiu wzięli udział  w  konkursie „Kangur Matematyczny”. Poznajmy najlepszych matematyków!

Więcej

Zwycięzcy konkursu matematycznego organizowanego przez LO w Świeciu już znani!

 • PDFDrukujEmail

            Dnia  5 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 8 SP i 3 GIM naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącym im. Floriana Ceynowy w Świeciu.Mieli oni do rozwiązania 10 zadań otwartych dostosowanych do ich poziomu nauczania. Do konkursu przystąpiło około 120 osób z różnych szkół.
Dwojgu naszym uczniom udało się zająć miejsca w czołówce:

II miejsce zdobył Jan Bocian z klasy III C
III miejsce zdobył Marcin Zieliński z klasy VIII B

Każdy z laureatów otrzymał piękną nagrodę książkową.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Kowalonek

 

 

Kangur matematyczny 2019

 • PDFDrukujEmail

                Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Oddziałów Gimnazjalnych w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się w naszej szkole 21 marca 2019 r. W konkursie wzięło udział 76 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie testu mieli 75 minut. Każdy z uczniów otrzymał układankę przestrzenną w  postaci kuli - breloczka. Wyróżnionych poznamy za około 2 miesiące.

 Czekamy na wyniki i liczymy na kolejne sukcesy! Trzymamy kciuki !


Koordynator konkursu Joanna Kowalonek

Portret Pana Kleksa

 • PDFDrukujEmail

Dnia 29.01.2019 r. komisja w składzie: Monika Wojnerowicz-Bocian, Dominka Lamczyk i Joanna Rajnik dokonała oceny prac konkursu plastycznego dla kl. 4 "Portret Pana Kleksa" zgodnie   z     kryteriami: zgodność z tematem, walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność w ujęciu tematu oraz estetyka pracy.

 Wyniki konkursu:

NAGRODY

1.Kornelia Arczyńska kl.IVc

2.Zuzanna Kruszczyńska kl.IVc

3.Paweł Sękowski kl.IVc

 

WYRÓŻNIENIA

1.Wojciech Chmarzyński kl.IVb

2.Wiktoria Pozorska kl.IVb

3.Łucja Bielińska kl.IVa

4.Julita Werner kl.IVb

 

NAGRODY ZA UDZIAŁ

1.Kacper Wiśniewski kl.IVc

2.Łukasz Skwiercz kl.IVb

 Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

  JR


Najpiękniejsza kartka świąteczna 2018

 • PDFDrukujEmail

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego pn. ,,Najpiękniejsza karta świąteczna 2018” udział wzięło 159 prac uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kartki stworzyły świąteczną wystawę, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczniowie jak co roku nie zawiedli i wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Zakup nagród dla zwycięzców był możliwy dzięki życzliwości sponsorów: Firma Krzysztof Otlewski, EKOTANK, Colibri. Dziękujemy za ich wielkie serce.
MWB

Ortograficzne potyczki

 • PDFDrukujEmail

Siódmego maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się kolejna edycja Konkursu Ortograficznego „O pióro Wójta Gminy Osie”. Wystartowało  dwanaścioro uczniów klas IV-VI oraz trzynaścioro gimnazjalistów i siódmoklasistów. Jury przyznało następujące miejsca: w kategorii klas IV-VI: I miejsce-Antonina B. (Vb), II miejsce- Oliwia K. (Va), III miejsce: Agnieszka K. (IVa); w kategorii kl. VII i gimnazjum: I miejsce-Jan B. (IIC), II miejsce: Martyna M. (VIIa), III miejsce: Marcin Z.  (VIIb). Laureaci pierwszego miejsca odbiorą swoje nagrody z rąk Wójta Gminy Osie podczas XXIV Dni Osia 7 lipca. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału do zgłębiania zasad ortografii!
Beata Bucholc


,,Wędrówka po świecie lektur”

 • PDFDrukujEmail

 

  Dnia 22.05.2018 r. odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas VI "Z lekturami za pan brat"zorganizowany przez Joannę Rajnik i Małgorzatę Lisewską. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny. Sześcioklasiści zmierzyli się z 6 różnorodnymi zadaniami dotyczącymi treści lektur obowiazkowych w klasach 4-6. Rywalizacja między klasami odbywała się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wyniki konkursu:
I miejsce: klasa VI a- 49 p. - w składzie: Martyna Święcicka, Szymon Sondowski, Krystian Kątny;
II miejsce: klasa VI b - 32 p. - w składzie: Julia Arczyńska, Monika Pawlik,  Zuzanna Jankowska.
Podsumowanie konkursu i wręcznie nagród nastąpi na apelu szkolnym. Uczestnikom gratulujemy.

JR

Kangur matematyczny 2018

 • PDFDrukujEmail

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych w Osiu mogli sprawdzić zdobytą wiedzę mate­matyczną w jednoetapowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbył się 15 marca 2018 r. Wzięło  w nim udział 57 uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności. Na rozwiązanie mieli 75 minut. Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności    (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty. Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymywał w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymywał zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie, co eliminowało u uczniów „strzelanie” i zmuszało do myślenia. Każdy z uczniów otrzymał drobny upominek. Na wyniki Konkursu trzeba będzie poczekać około dwóch miesięcy. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najwyższych wyników.

Koordynator konkursu Joanna Kowalonek

Konkurs wiedzy ekologicznej

 • PDFDrukujEmail
           W pitek 9 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Wierzchach odby si konkurs wiedzy ekologicznej dla szk podstawowych. Nasz szko reprezentowa zesp w skadzie: Magdalena Bocian, Martyna Mazuch i Adam Piekarski. Nasza druyna  zdobya wyrnienie, a uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora oraz Wdecki Park Krajobrazowy i Nadlenictwo Trzebciny.

    Wojciech Kater.

 • PDFDrukujEmail

W dniach od 27.02.2017 do 25.03.2017r. odby si konkurs na ,,Ozdob Wielkanocn" Konkurs zaadresowany by do uczniw klas IV-VI Szkoy Podstawowej w Osiu . W konkursie brao udzia 21 osb. Wpyno 35 ozdb wielkanocnych.

W dniu 29.03.2017 roku Jury dokonao oceny prac.

Więcej

 • PDFDrukujEmail

W dniach od 27.02.2017 do 25.03.2017r. odby si konkurs na ,,Najpikniejsz palm" Konkurs zaadresowany by do uczniw klas IV-VI Szkoy Podstawowej w Osiu . W konkursie brao udzia 10 osb. Wpyno 18 prac.

W dniu 29.03.2017 roku Jury dokonao oceny prac.

Więcej

 • PDFDrukujEmail

W marcu zosta zorganizowany VIII Oglnopolski Kociewski Konkurs na Pisank Wielkanocn. Wziy w nim udzia dzieci z rnych szk. Uczniowie naszej szkoy rwnie uczestniczyli w wyej wymienionym konkursie. Wrd wielu piknych, kolorowych pisanek zostaa wybrana i nagrodzona praca Martyny Manikowskiej- uczennicy kl.IVa , ktr wykonaa pod kierunkiem p. Ludmiy Cyrczak. Wrczenie nagrd nastpio 6 kwietnia 2017 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdaskim.
               Martynie gratulujemy i yczymy dalszych sukcesw. Mamy rwnie nadziej, e za jej przykadem pjd inni uczniowie
i za rok wezm udzia w konkursie.

Ludmia Cyrczak

 • PDFDrukujEmail

Reprezentaci klas IV-VI wystpowali na deskach sali widowiskowej GOK-u w Osiu. Recytowali utwory poetw polskich i zagranicznych. Mali artyci reprezentowali wysoki poziom. Kady z nich pragn jak najlepiej przedstawi przygotowany przez siebie utwr. Jury wytypowao dwch uczniw, ktrzy bd reprezentowa nasz szko w wieciu w etapie rejonowym, ktry odbdzie si 9.05.br. Tymi modymi, utalentowanymi recytatorami s: Magdalena Bocian - ucz. kl. VIa i Mikoaj Melzer - ucz. kl. IVb. Wszystkim modym uczestnikom yczymy sukcesw. Brawo!
Magorzata Lisewska

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31 marca 2017 r. w Przystani Wodnej w Nakle nad Noteci, odbya si uroczysta gala wrczania ngrd w kolejnym, wojewdzkim etapie konkursu plastycznego pn. ,,Zapobiegamy poarom". Magdalena Bocian, z klasy VI a, zaja II miejsce, a AgnieszkaOrlikowska, z oddziau przedszkolnego, odebraa nagrod za V miejsce. Wanym punktem uroczystoci by pokaz udzielania pierwszej pomocy, zorganizowany przez Ochotnicz Stra Poarn. Opiek nad laureatami sprawowaa Boena Gb-Hebda.
MWB

 • PDFDrukujEmail

W dniu 12 kwietnia b.r. reprezentanci klas IV-VI wzili udzia w konkursie recytatorskim ,,Strofka", organizowanym przez Gminny Orodek Kultury w Osiu. Uczniowie piknie recytowali wiersze. Rywalizowali z dziemi ze szkoy w Wierzchach i z Brzezin. Modzi recytatorzy z Osia pokonali swoich konkurentw i bd reprezentowa nasz szko w powiecie. I miejsce zaja Aleksandra Komider z klasy IV b, II miejsce Magdalena Bocian z V b. Gratulujemy zwycizcom i yczymy dalszych sukcesw, a pokonanym wicej wiary w siebie i wygranej w przyszym roku.
Magorzata Lisewska

 • PDFDrukujEmail

Dnia  15.12.2015 r. odby si konkurs czytelniczy dla uczniw kl. IV dotyczcy lektury ?Akademia Pana Kleksa?. Rywalizoway ze sob trzyosobowe druyny z klas IV, a pozostali uczniowie dopingowali swoim kolegom. Czwartoklasici zmierzyli si z 7 zadaniami konkursowymi o rnorodnym charakterze: odpowiadali na pytania o zrnicowanym stopniu trudnoci, rozpoznawali rekwizyty, przyporzdkowywali postacie do okrelonego fragmentu lektury, koczyli zdania oraz rozpoznawali kontynety. Kada z klas wykonaa wczeniej posta Pana Kleksa, ktra zostaa oceniona w czasie konkursu. Obie druyny wykazay si ogromn wiedz i prezentoway bardzo wyrwnany poziom. Zwyciya klasa IVa w skadzie: Martyna wicicka, Gracjan Warcho, Krystian Ktny uzyskujc 30 pkt., o 3 punkty mniej zdobyli uczniowie klasy IVB: Julia Arczyska, Oliwia Szymczak i Tomasz Piekarski. Posta Kleksa wykonali: Krystian Ktny (IVa) i  Julia Arczyska (IVb). Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ksikowe, a klasa pamitkowy dyplom. Nad prawidowym przebiegiem konkursu czuwao jury: p. Magorzata Dombrowska i ucz. kl. VI b Aniela Bettka. Organizatorami imprezy czytelniczej byy: Joanna Rajnik  i Magorzata Lisewska.

JR

 

Konkurs recytatorski ,,Strofka"

 • PDFDrukujEmail

25.03.2015r. odby si w GOK-u konkurs recytatorski ,,Strofka" dla klas IV-VI. Dzieci prezentoway wysoki poziom. Recytoway nie tylko poezj, ale i proz. Wrd wielu uczestnikw konkursu wyoniono troje,a s nimi: Mateusz Betyna-VIa, Oliwia Koodziejczak- VIa ( op.Magorzata Lisewska), Aleksandra Komider-Vb (op. Bogumia Karpus). Osoby te bd reprezentowa nasz szko w wieciu. yczymy im wielu sukcesw.
ML

 • PDFDrukujEmail

07.02.2015 r. w Bydgoszczy odby si fina Wojewdzkiego Konkursu Przedmiotowego z Jzyka Polskiego. Wziy w nim udzia uczennice naszej szkoy: Agata Turzyska- VI B i Joanna Kater-VI A. Rywalizacja bya ostra, poniewa uczestnikw byo 440. Agata Turzyska zostaa finalistk Wojewdzkiego Konkursu Przedmiotowego z Jzyka Polskiego. Gratulujemy Agacie, Asi i ich Rodzicom i yczymy dalszych sukcesw.

M. L.

 • PDFDrukujEmail

Konkurs Jzykowy Olimpiada Wiedzy Archimedes z jzyka angielskiego klas V-VI Zespou Szkl w Osiu odby si 24.10.2014 r. Celem konkursu byo zachcenie dzieci Szkoy Podstawowej do lepszego opanowania jzyka angielskiego, rozpowszechnianie kultury i tradycji krajw i narodw posugujcych si jzykiem angielskim. W konkursie bray udzia dzieci klas V-VI Zespou Szkl w Osiu ? cznie 11 osb. Organizatorem Konkursu by mgr Piotr Ilczuk. Uczniowie mieli okazj sprawdzi swoje umiejtnoci i wiedz z jzyka angielskiego.

Więcej

 • PDFDrukujEmail

13.12.2014r. w Bydgoszczy odby si  Konkurs  Przedmiotowy z Jzyka Polskiego na szczeblu rejonowym.  Wziy   w nim udzia uczennice  naszej szkoy:  Joanna  Kater (VI a) i Agata Turzyska (VIb) (opiekun Magorzata Lisewska).  Dziewczta  rywalizoway o miejsce w finale. Godnie reprezentoway  nasz spoeczno   szkoln.   Ich  trud i systematyczna  praca  zostay nagrodzone awansem do etapu wojewdzkiego. 18.12.2014r. na apelu szkolnym  Asia i Agata otrzymay nagrody z rk  Pani Dyrektor  Aleksandry Kater.  yczymy dziewczynkom  poamania pira  podczas finau.

M.L.

Nasze sukcesy - podsumowanie roku szkolnego 2013/2014

 • PDFDrukujEmail

Wraz z kocem roku szkolnego nadszed rwnie czas podsumowa. Na uroczystym apelu szkolnym nagrody za prac i osignicia w konkursach odebrali uczniowie szkoy podstawowej. Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Poniej przedstawiamy nazwiska nagrodzonych i wyrnionych w rnych dziedzinach. Jednoczenie informujemy, e o pozostaych konkursach i ich laureatach, moecie przeczyta na na szej stronie internetowej.
Turniej wiedzy poarniczej ?Modzie zapobiega poarom?: I miejsce Miosz Wsikowski, III miejsce Karolina Zieliska. Konkurs plastyczny pn. ?Zapobiegamy poarom?: I miejsce Klaudiusz Kwaniewski, II miejsce Wiktoria Kdzierska, III miejsce Natalia Wsikowska i wyrnienie dla Agnieszki Kotengi. Nagrod za dziaalno w Szkolnym Kole Przyjaci Ksiki odebraa: Natalia Adrych, natomiast najlepszym czytelnikiem w biecym roku szkolnym zostaa Aleksandra Ziefka.

Więcej

 • PDFDrukujEmail

W dniu 23 listopada w Gminnym Orodku Kultury w Osiu odby si II Regionalny Modzieowy Festiwal  Piosenki ,,Zoty Mikrofon". Kierownictwo artystyczne nad festiwalem sprawuje Krajowa Agencja Koncertowa Imprez Widowisk i Edukacji Artystycznej. Celem festiwalu jest propagowanie piewania wrd dzieci i modziey, kreowanie waciwych postaw estetycznych i kultury scenicznej oraz popularyzacja polskiej piosenki. W tegorocznym konkursie udzia wzili uczestnicy z kilku ssiednich gmin. Nasz szko reprezentowao 10 wokalistek i wokalistw: Zuzanna Zawadziska, Magdalena Bocian, Adam Piekarski, Aleksandra Komider, Cezary Nagrski, Joanna Kater, Oliwia Koodziejczak, Anna Stosik, Julia Koodziejczak, Magalena Zikowska, Mateusz Stosik. Jury w skadzie: Andrzej ko-przewodniczcy, Agnieszka Miklaszewska -Jarosz i Magorzata Sitkiewicz przyznao nagrody w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III, Klasy IV-VI, gimnazja i licea). Poziom festiwalu okaza si bardzo wysoki. Nasi reprezentanci jednak nie zawiedli i zdobyli liczne nagrody i wyrnienia.
Kategoria I:  Magdalena Bocian I miejsce
Kategoria II: Zuzanna Zawadziska I miejsce,  Oliwia Koodziejczak II miejsce, Joanna Kater III miejsce, wyrnienia dla Aleksandry Komider i Cezarego Nagrskiego.
Kategoria III: Jury nie przyznao I miejsca, Julia Kolodziejczak zaja II miejsce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • PDFDrukujEmail

W dniu 21.05.2013 r. na szkolnym apelu nastpio podsumowanie konkursu plastycznego pn. ,,Zapobiegamy poarom", organizowanego co roku przez Zarzd Gwny Zwizku Ochotniczych Stray Poarnych. W konkursie wzili udzia uczniowie z placwek owiatowych terenu Gminy Osie. Oceny prac dokonao jury w skadzie: przewodniczcy: Mirosaw Nagrski, Ewa Mechliska, Aneta Kiepiska, Anna Melzer, Alina Siewert. Uczniowie naszej szkoy zdobyli liczne nagrody. Laureaci ze szkoy podstawowej w kategorii klas IV-VI to: I miejsce Szymon Bocian klasa 6b, III miejsce Oliwia Koodziejczak z klasy 4a, wyrnienie Karolina Zieliska z klasy 5b. W kategori gimnazjum I miejsce Paulina Bracka, II miejsce Emilia Gsiorowska, III miejcse Jakub Bagiski oraz wyrnienie dla pracy Natalii Pir. Laureatom gratulujemy i zachcamy wszystkich uczniw do wzicia udziau w konkursie w przyszym roku.

MB

 • PDFDrukujEmail

Konkurs jzyka angielskiego klas IV-VI Zespou Szkl w Osiu odby si 14.05.2013 r. Jego celem byo popularyzowanie jzyka angielskiego oraz rozwijanie umiejtnoci czytania ze zrozumieniem, suchania, prawidowego reagowania jzykowego oraz motywowanie uczniw do doskonalenia sprawnoci jzykowych w zadaniach pisemnych. W konkursie bray udzia dzieci klas IV-VI Zespou Szkl w Osiu ? cznie 19 osb. Konkurs zosta przygotowany przez nauczycieli jzyka angielskiego mgr Piotra Ilczuka oraz mgr Walentyn Ilczuk.

Więcej

Więcej artykułów…

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś362
Wczoraj374
Wizyt w tygodniu1167
W tym miesiącu1167
Razem779803

Jest 57 użytkowników online

HomeKonkursy i olimpiady