Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


Co nieco o kulturze

Godzina wychowawcza na międzynarodową nutę

 • PDFDrukujEmail

Dnia 16 września na lekcji wychowawczej gościliśmy Panie Veronikę i Marcelę z Czech, które odbywają staż we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Opowiedziały nam o różnych ciekawostkach i różnicach między naszymi krajami. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że Czechy są około cztery razy mniejsze od Polski pod względem powierzchni i ludności. Rozmawialiśmy o różnych sławnych odkrywcach i odkryciach dotyczących: grup krwi, soczewek, płyt winylowych, piorunochronów. Większość z nas nie wiedziała, że te rzeczy zostały wymyślone właśnie przez Czechów. Mimo wielu różnic między Polakami a Czechami warto podkreślić, że łączy nas miłość do zwierząt oraz turystyka. Lekcja była bardzo interesująca i pouczająca. Dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy, a - rozmawiając z Paniami w języku angielskim - mieliśmy możliwość sprawdzenia naszych umiejętności. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję częściej brać udział w takich spotkaniach.

Emilia Wiśniewska, klasa VIIIc


Kinowe hity w Osiu

 • PDFDrukujEmail
W piątkowe przedpołudnie 20 września br. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu film  pt. Był sobie pies 2 w reż.Gaila Mancuso. Było to możliwe dzięki Kinu Objazdowemu Ferment, które regularnie odwiedza naszą miejscowość z atrakcyjnymi propozycjami, odpowiadającymi potrzebom lokalnej społeczności.
Beata Recka

W pokoju zagadek

 • PDFDrukujEmail

W ramach przeprowadzanej innowacji ,,Na Stulecie Odzyskania Niepodległości-ocalić od zapomnienia” 3 czerwca uczniowie klas IV i V zmierzyli się z pokojem zagadek, czyli Escape Roomem. Celem tej gry było zainteresowanie uczniów lokalną historią oraz kształtowanie pracy w grupie. Dwuosobowe drużyny miały za zadanie odnaleźć pięć fragmentów legendy o powstaniu Osia i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Zadanie nie było jednak takie łatwe! Fragmenty były ukryte w różnych miejscach w sali, a żeby je odszukać, trzeba było m.in. rozwiązać zagadkę matematyczną, przeszukać gazety, znać treść lektury, a nawet liczyć kwiatki na wiankach. Liczyła się spostrzegawczość, współpraca i spryt. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Więcej

FESTIWAL TALENTÓW

 • PDFDrukujEmail

,,Każdy jakiś talent ma,
masz go Ty, mam go ja".
25 marca 2019 r. odbyła się II edycja ,,Festiwalu talentów". Na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu zaprezentowali się piosenkarze, pianiści, tancerze, gimnastycy, literaci, w sumie 42 osoby. Odkrywanie talentów to fascynująca przygoda i wspaniała zabawa. Prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent - trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować... Nad całością imprezy czuwały Panie Katarzyna Bruniewska i Joanna Kowalonek.
MWB

Wigilie klasowe

 • PDFDrukujEmail

Jak co roku w okresie przedświątecznym odbywają się klasowe spotkania wigilijne. W tym roku również uczniowie wraz z wychowawcami zasiedli do wigilijnego stołu. Dzieląc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Nie zabrakło śpiewu kolęd i  łakoci przygotowanych w dużej mierze przez rodziców. Składamy w tym miejscu serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy pomagali w przygotowaniu spotkań wigilijnych.
MWB

Planetarium Syriusz

 • PDFDrukujEmail

W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansach dmuchanego planetarium ,,Syriusz".   Projekcje dostosowane były do wieku widza i nosiły tytuły: ,,Mała gwiazdka", ,,Zaćmienie Ziemi", ,,Nasz Wszechświat". Przedstawiały one i wyjaśniały zjawiska zachodzące na nocnym, rozgwieżdżonym niebie. Nastrój panujący podczas seansu był niezwykły, niepowtarzalny, a nawet mistyczny.
MWB

Planeta Singli

 • PDFDrukujEmail

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Powoli rozpoczyna się zatem gorączka, która ma za zadanie wprawić nas w świąteczny nastrój. Ku temu najlepiej sprawdzają się komedie. W związku z tym w dniu 12 grudnia klasy ósme naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe do kina ,,Helios" w Grudziądzu. Uczniowie obejrzeli film pt. "Planeta Singli" - to jedna z najlepszych w ostatnich latach polskich komedii romantycznych. Film bardzo się podobał i rzeczywiście  wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Opiekunami wyjazdu były Panie: Małgorzata Lisewska, Grażyna Bagniewska, Monika Wojnerowicz-Bocian.
MWB

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 • PDFDrukujEmail

,,Ziemio Polska, Ziemio trudna bądź pozdrowiona!
My też Cię pozdrawiamy i cieszymy się , że Cię mamy".
Tymi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Teatr cieni wzruszająco pokazał trudną historię naszego kraju. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Program artystyczny został zaprezentowany również podczas oficjalnych obchodów dnia 11 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Przedstawienie przygotowali nauczyciele: Monika Wojnerowicz-Bocian i Jacek Bocian
MWB

ESTONIA I SERBIA PO ANGIELSKU

 • PDFDrukujEmail

Pod koniec września w naszej szkole w ramach współpracy z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym doszło w naszej szkole do cyklu spotkań z paniami z Serbii i Estonii, które przyjechały na staż do Polski, by zgłębiać tajniki populacji wilków w naszym regionie. Chcąc zaciekawić uczniów tym tematem, przygotowały prezentację multimedialną w języku angielskim i przedstawiły je klasom gimnazjalnym i klasie 8c. Pokaz rozpoczął się od prezentacji dotyczącej Serbii i Estonii. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali informacji na temat tych państw, a także podziwiali zdjęcia atrakcji turystycznych oraz wspaniałych estońskich i serbskich pejzaży. Najważniejszą jednak korzyścią ze spotkania był fakt, iż uczniowie mogli zmierzyć się ze swoim strachem w pokonywaniu barier językowych i porozmawiać w języku angielskim. A było to możliwe dzięki wsparciu nauczycielek języka angielskiego, tj. Agnieszki Majki, Marty Siekierkowskiej i Grażyny Kruszewskiej, które ochoczo zachęcały uczniów do zadawania pytań gościom i służyły pomocą w rozwiązywaniu problemów językowych. Oby więcej takich spotkań…

Grażyna Kruszewska


KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 • PDFDrukujEmail

Dnia 28 września 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu przeprowadzony został Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych z jednoczesnym doskonaleniem zdolności artystycznych i wokalnych. Aż 21 uczestników stanęło na scenie, aby zaprezentować swoje utwory, a publiczność miała okazję wysłuchać ich w następujących językach: angielskim, niemieckim, włoskim, a nawet greckim! Zmagania konkursowe odbywały się w 2 kategoriach: indywidualnej oraz zespołowej. Jury złożone ze specjalistów z dziedziny śpiewu i języków obcych, przyznało nagrody oraz jedno wyróżnienie. Lista laureatów konkursu przedstawia się następująco:
Nagrody w kategorii indywidualnej: - Sonia W. - I miejsce - Magdalena B. – II miejsce - Blanka B.- III miejsce
Nagrody w kategorii zespołowej: - Anna D. oraz Aleksandra K. – I miejsce - Natalia W., Agnieszka K., Aniela B. oraz Anna D. – II miejsce - Oliwia C. oraz Anna K. – III miejsce Wyróżnienie: Alicja B.
Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali oceną celującą, a dla zwycięzców szkoła ufundowała dyplomy oraz nagrody specjalne. Gratulacje i serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników! Organizatorzy konkursu: Grażyna Kruszewska, Agnieszka Majka, Anetta Piekarska, Monika Wojnerowicz- Bocian oraz Marta Siekierkowska.
MS

Wyjazd do kina

 • PDFDrukujEmail

26.09.2018 r. klasy ósme naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe do kina Helios w Grudziądzu. Uczniowie obejrzeli zabawną polską komedię pt. ,,Juliusz", w której tytułowy bohater poszukuje życiowego szczęścia. Jak to zwykle bywa, nie da się go znależć bez wsparcia przyjaciół. Opiekunowie wycieczki: Grażyna Bagniewska, Małgorzata Lisewska i Monika Wojnerowicz- Bocian.
MWB

"Auggie nie może zmienić tego, jak wygląda,ale my możemy zmienić to, co widzimy"

 • PDFDrukujEmail
Wielu wzruszeń dostarczył czwarto- i piątoklasistom film pt. "Cudowny chłopak" w reżyserii Stephena Chbosky'ego., który mieli okazję obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu 23 marca br. Propozycja Kina Objazdowego FERMENT okazała się strzałem w dziesiątkę, dzieci z uwagą i skupieniem śledziły szkolne perypetie Auggie'ego. Pozytywne przesłanie filmu najlepiej chyba oddają wypowiedzi  bohaterów: "Jeśli możesz dać dowód albo swojej racji, albo swojej dobroci, daj dowód swojej dobroci", "Wielkość przejawia się nie w sile, lecz we właściwym jej wykorzystaniu" czy "Największym człowiekiem jest ten, kto swoją siłą potrafi porwać najwięcej serc". Oby te życiowe mądrości trafiły do wszystkich serc.
Beata Bucholc

I znowu „Gwiezdne wojny”

 • PDFDrukujEmail

Dnia 11 stycznia 2018 roku odbył się wyjazd do kina Helios w Grudziądzu na projekcję filmu pt „Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi”. W wycieczce uczestniczyły klasy IVa, IVb i IIc gimnazjum. Poza oczywistym celem, jakim było obejrzenie filmu, ważnym punktem programu okazał się kinowy bar, w którym uczniowie mogli zaopatrzyć się w kubełki popcornu i ukochany przez najmłodszych napój gazowany, której marka znana jest wszystkim na całym świecie. Zadowoleni oraz pełni wrażeń uczniowie wraz z opiekunami wrócili do domu z nadzieją na kolejną, dziewiątą już część „Gwiezdnych wojen”.

Grażyna Kruszewska

 


 • PDFDrukujEmail

Przeom pierwszej i drugiej dekady listopada to czas witowania odzyskanie przez Polsk niepodlegoci. Przypadajc w tym roku 99. rocznic uczniowie Szkoy Podstawowej w Osiu uczcili montaem sowno-muzycznym pn. ?Koncert ycze dla Niepodlegej?, ktry zaprezentowali spoecznoci szkolnej w pitek 10 listopada oraz mieszkacom gminy - 11 listopada. W programie wzili udzia: Joanna Kater, Oliwia Koodziejczak, Zuzanna Zawadziska, Inga Meller, Anna Deinowska, Aniela Bettka, Magdalena Bocian i Mateusz Betyna. Do jego powstania przyczynio si wielu innych uczniw, ktrzy zebrali i nagrali wywiady z mieszkacami naszej gminy, a nad realizacj czuway: Maria Kaczmarek, Kamila pica-Gowacka i Beata Bucholc.

Beata Bucholc

 • PDFDrukujEmail

W pitek, 29 wrzenia br., odbya si wycieczka klas IVa i IVb do toruskiego Baja Pomorskiego na spektakl pt. ?Ba o Zotej Rybce?, zorganizowana przez wychowawczyni klasy IVa. Dodatkowo uczestniczyo w niej dziesicioro chtnych dzieci z klasy IVc. Opiek sprawoway: Maria Kaczmarek, Joanna Rajnik, Grayna Kruszewska i Beata Bucholc. Przedstawienie dostarczyo widzom wielu wrae. Przekonujca gra aktorska poczona z prost scenografi, tacem wiata i cieni oraz muzyk podkrelay przesanie utworu: chciwo nie popaca, a to, co najwaniejsze, kryje si w dobrym sercu.

Beata Bucholc

 • PDFDrukujEmail

           W poniedziaek, 20 lutego 2017r. uczniowie klasy 4b przedstawiali ,,Kopciuszka??, czyli znan kademu od dziecistwa ba.  Byy pikne, kolorowe stroje do kadej z rl oraz samodzielnie wykonane rekwizyty. Dzieci, podzielone na sze zespow inscenizoway fragmenty z ycia baniowej postaci. Niektrzy odegrali swoje role w sposb tradycyjny. Nie zabrako take nowoczesnego wykonania: Kopciuszek w trampkach czy w stroju z XXI wieku. Modzi aktorzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Widzowie czuli si prawie jak w teatrze.

Antonina Bocian                           

 • PDFDrukujEmail

W listopadzie 2016 r. w naszej szkole rozpocza si akcja ?Gimnazjalici czytaj modszym uczniom?. Ma ona na celu promocj literatury i czytelnictwa wrd uczniw. Gimnazjalistki: Julia Piekarska i Melania Czarnowska ze ?Szkolnego Koa Przyjaci Ksiki? przeczytay czwartoklasistom fragment lektury Jana Brzechwy ?Akademia pana Kleksa?. Dzieci suchay z zainteresowaniem czytanych opowieci szpaka Mateusza, a potem bezbdnie odpowiaday na pytania dotyczce tekstu. Na mionikw tej ksiki w szkolnej bibliotece czekaj kolejne czci trylogii: ?Podre pana Kleksa? i ?Tryumf pana Kleksa?.

J R

 

Wycieczka do grodu Kopernika

 • PDFDrukujEmail
W poniedziaek, 17 padziernika br., odbya si  wycieczka  uczniw klas IV i V do Torunia. W planie by spektakl w Teatrze Baj Pomorski pt."Ba o dzielnym Radomirze", spotkanie z przedstawicielami Regionalnej Dyrekcji Lasw Pastwowych oraz spacer po urokliwej toruskiej Starwce. Z sentymentem wspominamy gocinno Lenikw, dziki ktrym dzieci spdziy czas na ciekawych warsztatach z przyrody, poczonych z konkursami i grami dydaktycznymi. Na pamitk kady uczestnik dosta upominek, ktry bdzie przypomina te mie chwile. Dzikujemy!
Beata Bucholc

 • PDFDrukujEmail

Zapraszam mionikw ksiek z klas czwartych do udziau w konkursie czytelniczym ?Zeszyt lektur na szstk?.

Regulamin

JR

Więcej

Rewia na lodzie

 • PDFDrukujEmail

Dnia 31 marca i 1 kwietnia br. uczniowie klas drugich, pitych oraz szstych szkoy podstawowej, obejrzeli baniowe widowisko MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, oparte na motywach bani autorstwa H. Ch. Andersena pt. ,,Krlowa niegu". altPrzedstawienie odbyo si w Miejskim Orodku Sportu i Rekreacji w Toruniu. Wszyscy byli pod wraeniem piknych strojw, gry wiata, a przede wszystkim umiejtnoci ywiarskich aktorw spektaklu. Nad uczestnikami wyjazdu czuway panie: Magorzata Lisewska, Hanna Pawlik-Kiepiska, Monika Wojnerowicz-Bocian, Radosawa Grabska, Elbieta Sosnowicz, Aleksandra Kater, Alina Bagiska, Joanna Rajnik.
MWB

Hotel Transylwania i kino Helios

 • PDFDrukujEmail

W dniu 6 listopada uczniowie klas pitych i szstej obejrzeli, w kinie Helios, w Grudzidzu film pt. ,,Hotel Transylwania 2". Ta zabawna komedia to kontynuacja przeboju z 2012 roku, opowiadajcego o hotelu prowadzonym przez hrabiego Drakul. W "Hotelu Transylwania 2" ponownie spotykamy potwory wszelkiej maci: hrabiego Drakul, Mavis, Mumi Murray, Niewidzialnego Czowieka i wielu innych. Sympatyczne monstra zostaj zmuszone do zamania pierwszej zasady Hotelu Transylwania: Unikaj ludzi! Staj z nimi oko w oko, cho tak bardzo si ich boj. Film bardzo si wszystkim podoba i wprowadzi uczestnikw seansu w doskonay nastrj. Organizatorem wyjazdu bya Monika Wojnerowicz-Bocian, opiek peniy panie: Magorzata Lisewska i Hanna Pawlik Kiepiska.

MWB

 • PDFDrukujEmail

19. 05.2015 r. odby si konkurs jzykowy dla uczniw kl. VI ?Z polszczyzn za pan brat?. Szstoklasici musieli wykaza si umiejtnoci posugiwania si jzykiem i rozwiza 10 zada o zrnicowanej trudnoci. W konkursie wzio udzia 8 uczniw, laureatami s:

1. Oliwia Koodziejczak kl. VI a

2. Agata Turzyska VI b

Cezary Nagrski VI a

3. Joanna Kater VI a

Nagrody ksikowe zostay ufundowane przez dyrektora Zespou Szk w Osiu. Organizatorami konkursu i czonkami jury byy: Joanna Rajnik i Magorzata Lisewska. Podsumowanie konkursu nastpi na apelu szkolnym.

JR

 • PDFDrukujEmail

23 padziernika br. uczniowie szkoy podstawowej obejrzeli, w kinie Helios, film pt. ,,Pinokio?. To znana historia pajaca, wyrzebionego przez Depetta, za nic majcego dobre wychowanie i sprawiajcego swojemu stwrcy wiele kopotw wychowawczych. Pinokio uciek z domu i wyruszy w wiat w poszukiwaniu przygd. Musia ratowa si przed oszustami, dowiedzia si, jak to jest by w olej skrze, a nawet zwiedzi wntrze prawdziwego wieloryba. Poprzez pryzmat przygd Pinokia dzieci poznay znaczenie sw prawdomwno, lojalno i odwaga.

 • PDFDrukujEmail
W dniu 16 padziernika 2013 r . uczniowie klas szstych szkoy podstawowej i klasy pierwszej gimnazjum obejrzeli w kinie Helios, w Grudzidzu, film przygodowy pt. ,, Dary Anioa: Miasto koci". Obraz jest ekranizacjwiatowego bestsellera, bdcego pierwsz czci serii ksiki ,,Dary Anioa". Akcja filmu toczy si we wspczesnym Nowym Jorku. Zwyczajna na pozr nastolatka Clary Fray przypadkiem odkrywa, i naley do niezwykej kasty Nocnych owcw, p aniow, ktrzy tocz odwieczn walk w obronie naszego wiata przed atakami demonw. Fabua tej opowieci trzymaa wszystkich w napiciu od pocztku do samego koca.

W krainie wierszy Juliana Tuwima

 • PDFDrukujEmail
W 2013 roku przypada 60 rocznica mierci i stulecie debiutu poetyckiego Juliana Tuwima. Uchwa Sejmu RP, rok 2013 ogoszony zosta Rokiem Juliana Tuwima.Aby upowszechni wiedz o poecie, nauczyciele bibliotekarze w ramach akcji ?Caa Polska czyta dzieciom? przeprowadzili imprez czytelnicz dla uczniw klasy IV b ? ?W krainie wierszy Juliana Tuwima ?.Dzieci poznay ciekawostki z ycia oraz twrczoci poety oraz wysuchay trzech wierszy autora: ?Abecado?, ?Okulary?, ?So Trbalski?. Na zakoczenie czwartoklasici odpowiadali na pytania konkursowe zwizane z tematyk zajcia i otrzymali symboliczne nagrody.
JR AB

"Na tropie Marsupilami"

 • PDFDrukujEmail

18.10.2012 r. uczniowie klas V i VI obejrzeli w kinie Helios w Grudzidzu, film pt. ?Na tropie Marsupilami?. Przygoda gwnych bohaterw rozpoczyna si, gdy nieustraszony reporter dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z wodzem dzikiego plemienia Payw. Nie byoby w tym nic niezwykego, gdyby nie fakt, e do tej pory sprytny dziennikarz krci swoje mroce krew w yach relacje, w przydomowym ogrdku guchej ciotki. Dan wyrusza do egzotycznej Palombii. Majc za przewodnika lokalnego cwaniaczka Pablito, niespodziewanie odkryje istnienie mitycznego stworzenia ? Marsupilami. Film to byskotliwa, egzotyczna i zwariowana  komedia dla caej rodziny. Opiekunowie wycieczki: Joanna Rajnik, Hanna Pawlik-Kiepiska, Magorzata Lisewska, Monika Wojnerowicz-Bocian.

zobacz zdjcia

Więcej

Więcej artykułów…

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: sp@sposie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś356
Wczoraj374
Wizyt w tygodniu1161
W tym miesiącu1161
Razem779797

Jest 39 użytkowników online

HomeCo nieco o kulturze