Szkoła Podstawowa 0-3

Szkoła Podstawowa 4-8

Oddziały gimnazjalne


W kierunku natury...

  • PDFDrukujEmail

To tegoroczne hasło szkolnych obchodów Dnia Ziemi zorganizowanych przez Katarzynę Lejk dla uczniów klas 1 – 3 ze Szkoły Podstawowej w Osiu w miesiącach maj - czerwiec. Podczas pierwszego spotkania w obchodach uczestniczył pracownik Nadleśnictwa Osie p. Dawid Warzyński, który bardzo ciekawie przedstawił uczniom atrakcje przyrodnicze gminy Osie, pokazał na zdjęciach fajne miejsca, które warto obejrzeć oraz opowiedział o zwierzętach żyjących w pobliskich lasach. To wszytko okraszone było interesującymi zdjęciami przyrodniczymi, atrakcyjnymi opowiastkami z życia zwierząt i  pasją leśnika -miłośnika przyrody, która udzieliła się uczniom.

Przyroda  - jej stan to źródło naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego nie wolno być na los przyrody obojętnym. Warto ją chronić, warto ją szanować, warto ją doceniać na co dzień i podejmować działania zmierzające do zachowania jej w jak najlepszym stanie. O tym opowiadała prezentacja K. Lejk pokazująca uczestnikom obchodów  na czym polega ekologiczny styl życia. Dzieci dowiedziały się jak dbać o przyrodę oraz co mogą codziennie robić, by ograniczyć zanieczyszczenie środowiska przyrodniczego. Każdy z nas, ten mały i ten duży może żyć bliżej natury poprzez codzienne wybory przyjazne przyrodzie. Należą do nich: oszczędzanie prądu, wody, zakupy w torbach wielokrotnego użytku, nie śmiecenie, segregowanie odpadów, jazda ekologicznymi pojazdami np. rowerem, dbanie o lasy, rośliny, zwierzęta, a nawet zdrowy  - sportowy styl życia. Dniu Ziemi towarzyszył wystrój szkoły niosący przesłanie ekologicznego postępowania „Bliżej natury” . Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie plastycznym lub plastyczno – literackim „Listy do Ziemi”. A o tym wkrótce.....

Katarzyna Lejk


Kontakt

Zespół Szkół w Osiu

ul. Szkolna 8

86-150 Osie

Tel: (52) 3329505

fax: (52) 3339362

Email: zsz@zszosie.pl

Sekretariat czynny: 700 - 1530

Licznik odwiedzin

Dziś35
Wczoraj392
Wizyt w tygodniu35
Wizyt w miesiącu8804
Razem312426

Jest 74 użytkowników online

HomeWydarzeniaW kierunku natury...